Назвали 5 міфів про лікування антибіотиками

Ближче до вересня медики повідомляють про зростання кількості хворих на Covid-19 та інфекційні захворювання як ГРИП та ГРЗ. Хтось заразився, коли подорожував у переповнених потягах з Києва до Львова і назад, хтось пересидів перед кондиціонером або плавав у річці занадто довго та простудився. Від всіх цих недуг хворі самі собі призначають антибіотики як найбільш надійний засіб лікування. Рекомендації щодо такого способу лікування поширили фахівці МОЗ.

Міф 1. Антибіотиками можна вилікувати все

Насправді ними лікують лише захворювання бактеріального походження. А ось на віруси, як-от COVID-19 або грип, ці препарати просто не діють.

Міф 2. Чим довше лежали ліки в аптечці, тим краще подіють

Не варто запасати антибіотики “на чорний день”. З часом під дією різних факторів хімічний склад ліків може змінюватися, що призводить до зменшення чи втрати їх ефективності.

Міф 3. Краще купити міцнішу дозу – якщо будеш менше кашляти, вип’єш половинку

Насправді ділити можна не всі пігулки. Ламати на частини зазвичай можна таблетки, які містять спеціальну лінію. Якщо її немає, робити це, не порадившись із лікарем, не варто. Адже деякі пігулки мають покриття для захисту шлунка і коли плівку зруйновано, після лікування грипу доведеться ще й займатися лікуванням кишково-шлункового тракту – а воно вам треба?

Міф 4. Лікарі завжди прописують ліки “про запас” – якщо самопочуття покращилося, можна забути про препарати

Насправді призначене лікування не слід припиняти, навіть якщо вам полегшало або необхідність швидкого одужання відпала (шеф дозволив лікуватися, скільки буде треба). Завчасне припинення вживання, наприклад, антибактеріальних препаратів призведе до того, що мікроорганізми не загинуть, а просто адаптуються до дії антибіотика і зможуть виробити до нього стійкість.

Міф 5. Якщо ліки допомогли бабці, сусідці та власнику гарного песика з першого під’їзду – то це означає, що вилікують і вас

Чимало хвороб мають однакові симптоми. Навіть якщо ваші дуже схожі на чиїсь, хворіти ви можете геть на інше. Тільки лікар може визначити вашу хворобу та яке лікування підійде саме вам.

Лисенко Катерина

Recent Posts

У YouTube з’явилася кнопка “Хайп”

Головний відеохостинг планети YouTube почав розгортати нову функцію для користувачів. Ця опція пропонує глядачеві зайняти…

4 хв. ago

До 80 тисяч гривень на дім: кияни можуть отримати безкоштовні генератори

Київська міська влада запровадила програму часткової компенсації вартості генераторів та сонячних батарей для багатоквартирних будинків.…

12 хв. ago

У небі залишаться тільки супутники Ілона Маска: Starlink відріже Землю від решти Всесвіту

Учені з Нідерландів стверджують, що радіохвилі від зростаючої мережі супутників Ілона Маска можуть назавжди закрити…

2 години ago

Швейцарія може запровадити платіжні картки для біженців

Парламент Швейцарії підтримав створення платіжної системи для прохачів притулку на основі спеціальних дебетових карток. Йдеться…

2 години ago

Механік назвав “ахіллесову п’яту” французьких автомобілів: чому краще про них забути

Існує серйозна проблема, з якою люди стикаються знову і знову, коли купують французькі автомобілі, пише Express, поділившись…

2 години ago

Ненависть зашкалює: у Львові ТЦКашники ногами мобілізували перехожого

Скандали з представниками ТЦК виникають у різних куточках України. Однак саме на Західній Україні вони "найяскравіші" і…

2 години ago