Ближче до вересня медики повідомляють про зростання кількості хворих на Covid-19 та інфекційні захворювання як ГРИП та ГРЗ. Хтось заразився, коли подорожував у переповнених потягах з Києва до Львова і назад, хтось пересидів перед кондиціонером або плавав у річці занадто довго та простудився. Від всіх цих недуг хворі самі собі призначають антибіотики як найбільш надійний засіб лікування. Рекомендації щодо такого способу лікування поширили фахівці МОЗ.
Міф 1. Антибіотиками можна вилікувати все
Насправді ними лікують лише захворювання бактеріального походження. А ось на віруси, як-от COVID-19 або грип, ці препарати просто не діють.
Міф 2. Чим довше лежали ліки в аптечці, тим краще подіють
Не варто запасати антибіотики “на чорний день”. З часом під дією різних факторів хімічний склад ліків може змінюватися, що призводить до зменшення чи втрати їх ефективності.
Міф 3. Краще купити міцнішу дозу – якщо будеш менше кашляти, вип’єш половинку
Насправді ділити можна не всі пігулки. Ламати на частини зазвичай можна таблетки, які містять спеціальну лінію. Якщо її немає, робити це, не порадившись із лікарем, не варто. Адже деякі пігулки мають покриття для захисту шлунка і коли плівку зруйновано, після лікування грипу доведеться ще й займатися лікуванням кишково-шлункового тракту – а воно вам треба?
Міф 4. Лікарі завжди прописують ліки “про запас” – якщо самопочуття покращилося, можна забути про препарати
Насправді призначене лікування не слід припиняти, навіть якщо вам полегшало або необхідність швидкого одужання відпала (шеф дозволив лікуватися, скільки буде треба). Завчасне припинення вживання, наприклад, антибактеріальних препаратів призведе до того, що мікроорганізми не загинуть, а просто адаптуються до дії антибіотика і зможуть виробити до нього стійкість.
Міф 5. Якщо ліки допомогли бабці, сусідці та власнику гарного песика з першого під’їзду – то це означає, що вилікують і вас
Чимало хвороб мають однакові симптоми. Навіть якщо ваші дуже схожі на чиїсь, хворіти ви можете геть на інше. Тільки лікар може визначити вашу хворобу та яке лікування підійде саме вам.
Над Буковелем, популярним всесезонним курортом у серці Карпат, помітили літак, не схожий на військовий. Відповідні…
Прессекретар глави РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що російська армія «відпрацьовує механізми оповіщення» українців про загрозу ударів балістичними…
В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…
Російські окупанти на даний час захопили 25% міста Курахове Донецької області. Про це повідомив експерт BILD з аналізу відкритих…
21 листопада 2024 року держава-агресор росія завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно…
Лідер фракції "Європейська солідарність" Петро Порошенко вбрався у куртку люксового італійського бренду за 6000$ на…