З початку війни багато українців зіткнулися з серйозними проблемами зі сном. Постійна тривожність та занепокоєння не дають заснути, навіть якщо ніч видалася тихою. Тому психотерапевт дав кілька корисних порад, які допоможуть налагодити сон та покращити емоційне здоров’я у цей складний час.
Директор Науково-навчального інституту психічного здоров’я Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця дав інтерв’ю виданню РБК-Україна, в якому розповів, як українці можуть налагодити сон без вживання лікарських засобів.
За словами Олега Чабана, в першу чергу необхідно знизити кількість елементів, що турбують. Насамперед – це гаджети, за допомогою яких люди отримують багато інформації. А по-друге, людям варто щодня приділяти час легкій фізичній активності протягом дня та особливо увечері.
Психотерапевт також радить українцям прибрати джерела звуків та світла у спальні, які можуть заважати якісному сну.
“Навіть місяць у вікно – це вже частинка порушеного сну. Ми обставилися електронними циферблатами, вони навіть при закритих очах зменшують кількість мелатоніну (“гормону сну”)”, – додав Чабан.
Психотерапевт звернув увагу також на харчування. Він вважає, що для якісного сну потрібно припинити їсти за три-чотири години до того, як лягати в ліжко, і їсти продукти, які не викликатимуть бродіння в кишечнику. Воду також не варто пити безпосередньо перед сном.
Що стосується харчування протягом дня, то експерт радить вживати продукти, що містять L-триптофан (наприклад, твердий сир та горіхи), що бере участь у виробленні мелатоніну – гормону сну.
Олег Чабан також порадив людям знайти власний спосіб розрядки, який допоможе розслабитись. Це можуть бути прогулянки та бесіди з близькими людьми, вигул собаки чи фізична активність.
Американка Сара Трент, яка працює директоркою з маркетингу в Міссісіпі, випадково заснула під час процедури…
З січня 2025 року в Україні зміниться система встановлення інвалідності, проте додаткового перегляду статусу не…
У Філадельфії, штат Пенсильванія, суддя схвалив рішення, яке дозволяє Ілону Маску виплачувати по 1 мільйон…
Розлади харчової поведінки (РХП) – це серйозні психічні розлади, які проявляються через надмірну тривожність щодо…
Дослідники з’ясували, що ворони можуть тривалий час тримати образу на людей, які їм погрожували чи…
У Франції на вокзалі Озуа-ла-Ферр'єр сталася жорстока сутичка між групами, озброєними ножами та сокирами. Інцидент…