Як покращити сон під час війни без таблеток: психотерапевт дав кілька корисних порад

З початку війни багато українців зіткнулися з серйозними проблемами зі сном. Постійна тривожність та занепокоєння не дають заснути, навіть якщо ніч видалася тихою. Тому психотерапевт дав кілька корисних порад, які допоможуть налагодити сон та покращити емоційне здоров’я у цей складний час.

Директор Науково-навчального інституту психічного здоров’я Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця дав інтерв’ю виданню РБК-Україна, в якому розповів, як українці можуть налагодити сон без вживання лікарських засобів.

За словами Олега Чабана, в першу чергу необхідно знизити кількість елементів, що турбують. Насамперед – це гаджети, за допомогою яких люди отримують багато інформації. А по-друге, людям варто щодня приділяти час легкій фізичній активності протягом дня та особливо увечері.

Психотерапевт також радить українцям прибрати джерела звуків та світла у спальні, які можуть заважати якісному сну.

“Навіть місяць у вікно – це вже частинка порушеного сну. Ми обставилися електронними циферблатами, вони навіть при закритих очах зменшують кількість мелатоніну (“гормону сну”)”, – додав Чабан.

Психотерапевт звернув увагу також на харчування. Він вважає, що для якісного сну потрібно припинити їсти за три-чотири години до того, як лягати в ліжко, і їсти продукти, які не викликатимуть бродіння в кишечнику. Воду також не варто пити безпосередньо перед сном.

Що стосується харчування протягом дня, то експерт радить вживати продукти, що містять L-триптофан (наприклад, твердий сир та горіхи), що бере участь у виробленні мелатоніну – гормону сну.

Олег Чабан також порадив людям знайти власний спосіб розрядки, який допоможе розслабитись. Це можуть бути прогулянки та бесіди з близькими людьми, вигул собаки чи фізична активність.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

8 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

8 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

8 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

8 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

9 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

9 години ago