Кожен хоче, щоб його життя тривало якнайдовше, і при цьому бути здоровим. Видання CNBC поспілкувалося з довгожителями, які поділилися слушними порадами.
Співбесідниками ЗМІ стали доктор Френк Ліпман, лікар функціональної медицини, який досліджує довголіття, доктор Андреа Майєр, експерт зі здоров’я та довголіття з майже 25-річним досвідом роботи в галузі героології, Валтер Лонго, який вивчає довголіття в Італії близько 20 років, а також популярний дослідник Ден Бюттнер.
Більшість експертів з довголіття дотримуються дієти з обмеженим часом
Майже всі співбесідники рекомендували дотримуватись обмеженого за часом харчування, широко відомого як періодичне голодування. Більшість з них, як правило, споживають їжу протягом восьмигодинного інтервалу та голодують приблизно від 12 до 16 годин на день.
“Я завжди пропускаю або дуже часто пропускаю сніданок. Я починаю їсти о другій-третій годині дня. Іноді мій перший прийом їжі відбувається ввечері, і я в порядку”, – сказав Майєр.
Лонго розробив власну схему харчування, яка називається дієтою, що імітує голодування. Вона, за даними USC Leonard Davis School of Gerontology, передбачає дотримання дієти з “високим вмістом ненасичених жирів і низьким вмістом калорій, білків і вуглеводів”.
Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Nature Communications на початку цього року, дієта також передбачає 12-годинне голодування на день і пов’язана з меншим ризиком розвитку таких захворювань, як діабет, рак і серцеві захворювання.
Вони інколи споживають “обманні” продукти
Незважаючи на те, що експерти з довголіття серйозно ставляться до свого здоров’я, вони все ж подеколи дозволяють собі не зовсім “здорові” продукти харчування.
“Мені 46, і я все ще п’ю дієтичну колу”, — сказав Майєр.
Подібним чином Лонго іноді вечеряє досить пізно ввечері, і це, мабуть, не ідеально, але “робить моє життя набагато легшим, якщо я не обідаю”.
Бюттнер, який є автором терміну “блакитні зони”, любить вечеряти з друзями та визнає, що це не зажди про дієту довгожителів:
“Важко харчуватися дійсно здорово, коли ви виходите на вулицю, незалежно від того, куди ви йдете.
Спілкування з іншими дуже важливе
Важливість підтримки добрих стосунків – ще один із секретів довголіття. Про це свідчать і результати Гарвардського дослідження про щастя.
Для Ліпмана проведення часу з онуком є його нинішньою головною метою соціальної пристосованості:
“Коли він стане старшим, він, ймовірно, не захоче витрачати стільки часу (зі мною), тому я користуюся цим. Йому скоро виповниться п’ять, але він все ще в такому віці, коли йому хочеться бути поруч із бабусею і дідусем”.
В'язана сукня - це один з головних трендів зими 2025 року. Вона поєднує в собі…
Ревматоїдний артрит – це хронічне захворювання, що викликає біль, набряк і скутість суглобів. Спеціальної дієти…
В Україні у другому півріччі 2024 року банки помітно скоротили обсяги видачі пільгових іпотечних кредитів за…
У середині листопада Україна отримала довгоочікуваний дозвіл на використання західних ракет для ударів по Росії. Після…
Новий закон про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників автомобілів набирає чинності з 1 січня 2025…
Уряд України вніс нові зміни до резервування військової служби для священнослужителів, які були затверджені Кабінетом…