В ніч на 27 жовтня Україна традиційно перевела годинники на зимовий час. Це щорічне дійство, яке начебто має подарувати нам «зайву» годину сну, насправді частіше викликає невдоволення та навіть депресію. Темрява тепер пануватиме над вашим будильником, зводячи нанівець спроби радісно зустрічати ранок. І хоча ми дійсно на годину ближче до теплого ліжка, світ стає темнішим і холоднішим – і так само стає важче підняти себе з-під ковдри та бути хоч трохи активним.
Чи є спосіб повернути втрачену бадьорість? Фахівці наполягають, що так, якщо діяти поступово, пише NY times.
Змініть час відходу до сну
Ось вам порада номер один: не лягайте спати відразу ж, як тільки стемніє, щоб не прокинутись на дві години раніше. Психологи рекомендують після переведення стрілок йти до ліжка хоча б на годину пізніше. Це допоможе внутрішньому годиннику плавно адаптуватись і уникнути відчуття, що ви «загубилися в часі».
Максимально використовуйте денне світло
Осінь безжально скорочує денні години, але боротьба за світло – ключ до збереження настрою. Джозеф Такахаші, доктор філософії та експерт зі сну, радить знаходити час на денне світло, навіть якщо доведеться змінити свій графік. Тридцятихвилинна прогулянка на свіжому повітрі перед заходом сонця – майже чарівне зілля проти осінньої апатії.
Згадайте про корисні звички
Коли темрява настає раніше, мозок буквально просить їжі раніше, і саме так – на вечерю. Та якщо вам не хочеться збивати графік харчування, спробуйте притриматися свого звичного часу, не зважаючи на зміну світлового дня. До того ж, займайтесь спортом вдень та обмежуйте каву в другій половині доби – це зменшить ризик перевтоми.
Блокуйте ранкове світло
Якщо після переведення часу сонце встає раніше, ніж ви планували, візьміть на озброєння щільні штори або маску для сну. Це допоможе тримати сон під контролем, не дозволяючи світлу будити вас, коли тіло ще хоче спати.
Відпочивайте більше
Для декого перехід на новий час – це майже стрес, тому дозвольте собі відпочинок. Дрімота вдень на 20 хвилин – прекрасний спосіб відновитися, якщо сили раптом закінчуються. Перший тиждень після зміни часу повинен бути часом для адаптації – організм вам за це подякує, і ви зможете поступово налаштуватися на новий ритм.
На Сонці стався спалах класу M. Вчені попереджають, що він може заглушити GPS та супутниковий зв'язок. Активність Сонця піднялася…
В Україні забронювали від мобілізації понад мільйон військовозобов’язаних громадян. Втім, залишається дефіцит чоловіків на критичних підприємствах –…
Великобританія наклала санкції на 30 суден із так званого "тіньового флоту" Росії, який займався транспортуванням…
Ірина Констанкевич, членкиня фракції «За майбутнє», запропонувала розв'язати проблему нестачі особового складу в Збройних силах…
Деякі українці незабаром можуть зіткнутися із значним зростанням рахунків за холодне водопостачання та водовідведення, тарифи,…
Колишній королівський шефкухар Даррен Макгрейді розповідав журналу Hello!, що королева Єлизавета II найчастіше віддавала перевагу шоколадним…