Зимовий час – більше сну чи більше депресії? Прості звички, які врятують настрій

В ніч на 27 жовтня Україна традиційно перевела годинники на зимовий час. Це щорічне дійство, яке начебто має подарувати нам «зайву» годину сну, насправді частіше викликає невдоволення та навіть депресію. Темрява тепер пануватиме над вашим будильником, зводячи нанівець спроби радісно зустрічати ранок. І хоча ми дійсно на годину ближче до теплого ліжка, світ стає темнішим і холоднішим – і так само стає важче підняти себе з-під ковдри та бути хоч трохи активним.

Чи є спосіб повернути втрачену бадьорість? Фахівці наполягають, що так, якщо діяти поступово, пише NY times.

Змініть час відходу до сну

Ось вам порада номер один: не лягайте спати відразу ж, як тільки стемніє, щоб не прокинутись на дві години раніше. Психологи рекомендують після переведення стрілок йти до ліжка хоча б на годину пізніше. Це допоможе внутрішньому годиннику плавно адаптуватись і уникнути відчуття, що ви «загубилися в часі».

Максимально використовуйте денне світло

Осінь безжально скорочує денні години, але боротьба за світло – ключ до збереження настрою. Джозеф Такахаші, доктор філософії та експерт зі сну, радить знаходити час на денне світло, навіть якщо доведеться змінити свій графік. Тридцятихвилинна прогулянка на свіжому повітрі перед заходом сонця – майже чарівне зілля проти осінньої апатії.

Згадайте про корисні звички

Коли темрява настає раніше, мозок буквально просить їжі раніше, і саме так – на вечерю. Та якщо вам не хочеться збивати графік харчування, спробуйте притриматися свого звичного часу, не зважаючи на зміну світлового дня. До того ж, займайтесь спортом вдень та обмежуйте каву в другій половині доби – це зменшить ризик перевтоми.

Блокуйте ранкове світло

Якщо після переведення часу сонце встає раніше, ніж ви планували, візьміть на озброєння щільні штори або маску для сну. Це допоможе тримати сон під контролем, не дозволяючи світлу будити вас, коли тіло ще хоче спати.

Відпочивайте більше

Для декого перехід на новий час – це майже стрес, тому дозвольте собі відпочинок. Дрімота вдень на 20 хвилин – прекрасний спосіб відновитися, якщо сили раптом закінчуються. Перший тиждень після зміни часу повинен бути часом для адаптації – організм вам за це подякує, і ви зможете поступово налаштуватися на новий ритм.

Романчук Микола

Recent Posts

Будинок без дверей: дивна нерухомість спантеличила покупців у Англії

У Честерфілді продається будинок, який спантеличив усіх – на фасаді відсутні вхідні двері! Потенційні покупці…

8 хв. ago

Арешти через кібербулінг: сімох осіб звинуватили у цькуванні режисера відкриття Олімпіади

Французька поліція затримала сімох осіб через масове онлайн-знущання над режисером церемонії відкриття Олімпіади-2024 Томасом Джоллі.…

17 хв. ago

Названо місто, де на кожного місцевого припадає понад сотня туристів

Мрієте про ідеальний відпочинок? Готуйтеся до натовпів! Нове дослідження показало: є міста, де туристів більше,…

21 хв. ago

На заводі у Рівненській області виявлено мертвого лева: як він там опинився

На території Костопільського заводу з утилізації відходів на Рівненщині знайдено мертве тіло лева. Попередні висновки…

53 хв. ago

Таємницю катаклізмів буде розкрито: вчені пробурять свердловину в епіцентрі потужного землетрусу

Група міжнародних вчених, включно з Австралійським національним університетом (ANU), готується до доволі сміливої місії в…

1 годину ago

Дженніфер Еністон зустрічається з лікарем, який зробив їй підтяжку грудей

Голлівудська зірка довгі роки була противницею ботокса і пластичних операцій, вважаючи за краще дорослішати природно.…

1 годину ago