Коли найкраще займатися спортом після їжі: відповідь вчених

Якщо ви стежите за рівнем цукру в крові через діабет або переддіабет, ви, ймовірно, знаєте, що для його контролю рекомендується фізична активність. Американський коледж спортивної медицини рекомендує людям з діабетом 2 типу приділити 45 хвилин вправам будь-якої інтенсивності після їжі для поліпшення реакції глюкози в крові після їжі.

Видання Eating well пише, що дослідники зазвичай зважають на принцип FITT, який розшифровується як частота, інтенсивність, тривалість і тип вправ. Саме ці параметри використовували дослідники в огляді, опублікованому 14 квітня 2024 року в журналі Nutrients. У даному випадку вони також додали третю літеру “Т” – оптимальний час відносно прийому їжі для фізичної активності, щоб краще контролювати рівень цукру в крові.

Дослідники враховували час, коли рівень глюкози зазвичай досягає піку після їжі. У людей без діабету рівень глюкози зазвичай досягає піку через 30-60 хвилин після їжі. У людей з діабетом піковий рівень глюкози досягається між 60 і 120 хвилинами після їди.

Проаналізувавши численні дослідження, вчені пропонують починати фізичні вправи до того, як рівень глюкози в крові досягне свого піку. Це означає, що люди без діабету повинні починати рухатися через 15 хвилин після їжі, а люди з діабетом – через 30 хвилин після їжі, щоб краще контролювати рівень цукру в крові.

Потім дослідники задумалися про те, які види фізичних вправ найкраще впливають на рівень глюкози в крові. Зрештою, аеробні вправи, такі як ходьба, біг підтюпцем, підйом по сходах, еліптичний тренажер і веслування, а також вправи на опір допоможуть контролювати рівень цукру в крові. Однак дослідники додають, що найкраще використовувати комбінацію цих видів вправ: дослідження показують, що поєднання вправ дає більше переваг порівняно з кожною з них окремо для поліпшення 24-годинного контролю рівня глюкози.

Уточнюючи цю рекомендацію, вони кажуть, що, згідно з наявними даними, початок тренування з аеробних вправ із подальшим тренуванням на опір може принести ще більше користі, ніж у зворотному порядку.

Що стосується інтенсивності та тривалості тренувань, дослідники наголошують, що сучасні рекомендації для людей із діабетом 2 типу рекомендують займатися протягом 45 хвилин із будь-якою інтенсивністю, щоб поліпшити контроль рівня глюкози після їди. Вони також визнають, що це не всім підходить.

Ідеальна тривалість фізичних вправ після їжі перебуває в широкому діапазоні часу і дає певну свободу дій, що дуже зручно для тих, хто не має часу або можливості вирушати на 45-хвилинну прогулянку після кожного прийому їжі. Дослідники зазначають, що фізичні вправи тривалістю від 10 до 120 хвилин із помірною інтенсивністю ефективно допомагають регулювати рівень цукру в крові після прийому їжі.

В огляді також йдеться про те, що перерви в активності протягом дня значно підвищують рівень цукру в крові, особливо в поєднанні з фізичними вправами. Ґрунтуючись на отриманих даних, дослідники рекомендують робити трихвилинну перерву для активності на кожні 30 хвилин сидіння, на додаток до 20-30-хвилинних безперервних занять спортом.

Ольга Степанова

Recent Posts

Рада готує водіям “сюрприз”: права вилучатимуть за все, крім поганого настрою

Замість звичних штрафів за порушення правил дорожнього руху Верховна Рада вирішила підняти ставки. Новий законопроєкт…

7 хв. ago

“А царь то не настоящий!”: Соцмережі кепкують із “заморожених” рук Путіна у відео з бункера

Чергова поява Володимира Путіна на публіці, яка мала б підкреслити його тверду позицію, натомість породила…

16 хв. ago

Розвідка США розсекретила, як Путін розправлявся зі своїми опонентами, – Bloomberg

Національна розвідка США склала звіт про вбивства політичних опонентів Путіна за кордоном. На запит видання Bloomberg звіт був частково…

39 хв. ago

Кабріолет Bugatti встановив світовий рекорд швидкості

Автомобіль Bugatti W16 Mistral з відкритим верхом встановив новий рекорд швидкості для родстерів, розігнавшись до 453,91 км/год…

58 хв. ago

Розлітаються, як гарячі пиріжки: Британці почали скуповувати бункери після ядерних погроз Путіна

Що може бути кращим способом відсвяткувати чергову ядерну погрозу від Путіна, ніж придбати старий ядерний…

1 годину ago

Медведєв зробив гучну заяву: коли Кремль натисне на “ядерну кнопку”

Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…

1 годину ago