Вчені з’ясували, що мізки тарганів можуть врятувати людство

Стійкість бактерій до антибіотиків стає однією з найсерйозніших загроз сучасній медицині. Проте несподіване рішення може ховатися там, де його ніхто не шукав, а саме у мозку тарганів. Дослідження опубліковане у Journal of Antimicrobial Chemotherapy показує, що ці комахи можуть містити унікальні антимікробні сполуки, здатні боротися з небезпечними інфекціями.

Ідея дослідити тарганів і сарану виникла у вчених після спостережень за солдатами, які поверталися з Близького Сходу. Військові нерідко стикалися з важкими бактеріальними інфекціями, тоді як місцеві комахи, що жили в тих самих умовах, залишалися здоровими. Це наштовхнуло вчених на ідею, що в організмі тарганів можуть бути природні захисні механізми проти патогенних мікроорганізмів.

“Деякі з цих комах живуть у найбрудніших місцях, які коли-небудь відомі людині. Ми подумали: “Як вони справляються з усіма бактеріями та паразитами?””, — сказав співавтор дослідження Навід Хан.

Науковці з’ясували, що нервова система деяких комах, зокрема американського таргана (Periplaneta americana) та пустельної сарани (Schistocerca gregaria), виробляє унікальні антимікробні молекули. Подрібнені екстракти мозку цих комах знищували понад 90% бактерій кишкової палички та метицилін-резистентного золотистого стафілокока, який вважається одним із найбільш стійких до антибіотиків патогенів.

Щоб перевірити цю гіпотезу, вчені подрібнили різні частини комах та інкубували їх разом із патогенними бактеріями. Експерименти показали, що лише екстракти мозку та нервової тканини комах виявляли антибактеріальну активність, тоді як жир, м’язи та гемолімфа не мали такого ефекту.

Дослідники виявили щонайменше дев’ять молекул, відповідальних за антимікробний ефект. Тепер їх вивчають детальніше, щоб зрозуміти, чи можна створити на їх основі нові препарати для боротьби з супербактеріями.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Чому українці можуть сплачувати за воду замість сусідів

Деяким українцям доведеться сплачувати за воду більше, ніж вони фактично використовують. Через що це може…

2 хв. ago

Золото в ціні: чи варто українським інвесторам входити у “золотий” актив

В Україні інтерес до золота як інвестиційного активу залишається помірним. Експерти зазначають, що купівля золота…

10 хв. ago

Прощай, стрес і безсоння: техніка, яка допомагає розслабитися за 5 хвилин

Як подолати стрес та апатію - це дуже поширене запитання та проблема. Існує проста техніка,…

19 хв. ago

Скільки коштуватимуть 100 доларів в Україні: прогноз банкіра до кінця травня

У травні українці можуть зіткнутися з кульмінацією зростання споживчих цін, що вплине на курс валют.…

27 хв. ago

Туристка, яка відвідала 66 країн, назвала три, які незабаром стануть суперпопулярними

26-річна Тіа з Англії звільнилася з роботи у 2021 році, щоб подорожувати, і за три роки…

38 хв. ago

Довідка, яка збільшує пенсію: хто має право на додаткові 300 гривень

Щоб отримати доплату до основної пенсії, частині пенсіонерів достатньо надати до Пенсійного фонду підтверджувальний документ.…

47 хв. ago