Китайські вчені з Четвертого військово-медичного університету в Сіані провели першу експериментальну пересадку печінки генетично модифікованої свині пацієнту, що знаходиться в стані незворотної коми. Дослідження опубліковано в науковому журналі Nature.
Орган був узятий у мініатюрної свині з шістьма генно-відредагованими генами. Реципієнтом стала доросла людина з діагностованою незворотною втратою функцій мозку, життя якої підтримувалося за допомогою медичних приладів.
Експеримент тривав 10 днів і був припинений на прохання сім’ї випробуваного. Протягом всього періоду спостереження пересаджена печінка функціонувала нормально, виробляючи жовч і білок альбумін.
Свині вважаються оптимальними донорами для ксенотрансплантації (пересадки органів між видами). Їх анатомія і фізіологія близькі до людських, а генетична модифікація знижує ризик відторгнення.
Автори дослідження додали, що свиняча печінка виробляє набагато менше жовчі та альбуміну порівняно з печінкою людини. Для вдосконалення технології будуть потрібні нові експерименти тривалістю понад 10 днів.
З 1 квітня 2025 року в Україні діють оновлені умови мобілізації, але не всіх можуть…
У Росії заявили, що кремлівський диктатор Путін нарешті знайшов споріднену душу. І не кого-небудь, а…
Вибір країни для переїзду українців у статусі біженців у 2025 році залежить від багатьох факторів,…
Євросоюз планує запровадити нові правила щодо позбавлення водійських прав. Про це йдеться у матеріалі VisitUkraine. Європейський Союз планує…
Китайська компанія MagicLab презентувала своїх новітніх гуманоїдних і чотириногих роботів. Вони здатні виконувати різні завдання,…
В Архангельській області Росії під час гри в хокей помер заступник глави обласної адміністрації регіону 66-річний Володимир…