Дослідження показало, що всі дві ночі недостатньо сну можуть змусити нас почуватися на кілька років старшими, пише The Guardian.
Психологи зі Швеції з’ясували, що учасники експерименту почувалися більш ніж на 4 роки старшими, коли їхній сон обмежувався 4 годинами протягом двох ночей поспіль. Деякі з них стверджували, що через сонливість почувалися старшими на цілі десятиліття.
Зворотний ефект спостерігався, коли люди спали протягом 9 годин, щоправда, ефект був скромнішим. Учасники говорили, що почуваються в середньому на 3 місяці молодшими за свій фактичний вік.
“Сон має величезний вплив на наше відчуття власного віку, і це стосується не тільки довгострокового режиму сну. Навіть якщо ви не висипаєтеся лише дві ночі, це справляє реальний вплив на ваше самопочуття”, — каже психонейроімунолог із Каролінського інституту в Стокгольмі Леоні Балтер.
Крім відчуття в’ялості, такий стан може заохочувати людей до нездорового харчування, скорочення фізичних навантажень, а також може робити людей менш товариськими і відкритими для нових вражень.
Загалом було проведено два дослідження. У рамках першого було набрано 429 добровольців віком від 18 до 20 років, які розповідали, на скільки років вони почуваються і скільки ночей вони погано спали за останній місяць. Їхню сонливість також оцінювали за шкалою, яку часто використовують у психологічних дослідженнях.
Експеримент показав, що за кожен день поганого сну добровольці “втрачали” три місяці. Ті люди, чий сон був здоровішим, почувалися майже на 6 років молодшими за свій реальний вік.
У другому дослідженні взяли участь 186 добровольців віком від 18 до 46 років. Вони ділилися своїми відчуттями після двох ночей рясного сну, коли вони залишалися в ліжку протягом 9 годин. Після цього слідували дві ночі, коли добровольці спали по 4 години на добу.
Так, після ночей із 4 годинами сну, люди говорили, що почуваються старшими в середньому на 4,44 року, ніж коли їхній сон був достатнім. Відчуття старіння було пов’язане з відчуттям сонливості.
“Якщо ви хочете почуватися молодим, найголовніше — берегти свій сон”, — підсумував Балтер.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…