112-річний довгожитель розкрив головні секрети довгого та здорового життя

Джон Тінісвуд був найстарішим живим чоловіком у світі з 29 червня по 25 листопада 2024 року. Він пережив дві світові війни і став свідком незліченних історичних подій. Його шлях до довголіття є не тільки свідченням стійкості, а й розкриває цінні секрети довгого і здорового життя, пише Farmingdale Observer.

Зазначається, що Джон Тінісвуд народився в Ліверпулі 1912 року. Він вийшов на пенсію 1972 року після довгої кар’єри в бухгалтерії.

Філософія життя чоловіка доволі проста – поміркованість у всьому, наголосили у виданні. Тінісвуд радив уникати надмірностей будь-якого роду, чи то в їжі, чи то в питті, чи то у фізичній активності.

У довгожителя були і свої харчові звички. Він не дотримувався будь-якої дієти, але балував себе рибою з чіпсами ввечері щоп’ятниці.

У виданні додали, що Тінісвуд не курив, але іноді вживав алкоголь у помірних кількостях. Ймовірно, такий підхід підкреслює баланс способу життя довгожителя.

Секрет довголіття Тінісвуда полягав не тільки у фізичному здоров’ї, а й у ментальному, вважають у виданні. Він радив людям постійно навчатися чогось нового.

Чоловік говорив, що тривалість життя людини багато в чому зумовлена. Водночас він зберігав позитивний настрій, зазначили у виданні.

Журналісти поділилися, що наукові дослідження дають ширший погляд на секрет довголіття. Зокрема, дослідження Гарварду, яке проводилося понад 85 років, показало, що щастя і міцні соціальні зв’язки значно збільшують шанси прожити довге і здорове життя.

За словами вчених, щасливі та добре пов’язані в суспільстві люди в 11 разів частіше залишалися живими, здоровими та задоволеними у 80 років. Це відповідає товариському характеру і позитивному світогляду Тінісвуда.

Також дослідники попередили, що шкідливі звички значно знижують шанси людини прожити довге життя. Відсутність фізичної активності сильно збільшує ризик погіршення здоров’я.

Романчук Микола

Recent Posts

18% українських підлітків не вміють ухвалювати фінансові рішення: дослідження

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) оприлюднив переклад мінізвіту PISA-2022 «Формування фінансової грамотності учнівства: роль…

6 хв. ago

ДБР відмовило в бойовому імунітеті генералам у справі про “провал оборони на Харківщині”

Державне бюро розслідувань не знайшло підстав для застосування бойового імунітету до бригадного генерала Юрія Галушкіна,…

15 хв. ago

Коштує, як маєток у Мілані. У Львові продають старовинну віллу за космічні гроші (фото)

У Львові в черговий раз виставили на продаж історичну віллу "Ломниця" 1911 року будівництва. Її вартість становить 1,3…

34 хв. ago

Українці масово тікають із Польщі. Що відбувається і куди ринули біженці

З початку війни мільйони українців знайшли прихисток у європейських країнах, і Польща, Німеччина та Чехія…

43 хв. ago

Світла не буде 11 годин: коли і кого торкнуться обмеження електроенергії

Завтра, 12 лютого, в Україні вводяться тимчасові обмеження потужності для промисловості та бізнесу. Це необхідний…

51 хв. ago

Мільйонери платять менші податки ніж прості українці: чому така несправедливість

В Україні податкова система побудована так, що багаті фактично сплачують менше, ніж ті, хто отримує…

58 хв. ago