Сон удень допомагає відновити концентрацію уваги, продуктивність та здатність фокусуватися на роботі. Однак, варто уникати сну в певний час доби, щоб не виникнуло безсоння.
Про це повідомляє сайт The Mirror.
Фахівці зі сну радять не дрімати в певний час доби, попереджаючи, що це може призвести до додаткових проблем.
Сон вдень може стати більш поширеним в зимові місяці, коли температура падає і починаються сезонні хвороби. У святковий період багато людей також дрімають вдень, оскільки їжа та алкоголю роблять їх сонливими.
Важливо пам’ятати, що сон після 15:00 може призвести до безсоння пізніше.
Найкраще подрімати принаймні за вісім годин до запланованого сну. Дрімота надто пізно вдень може сприяти проблемам зі сном у нічний час.
Циркадний ритм – це внутрішній годинник організму, який відповідає 24-годинному циклу. У цьому циклі є два пікові періоди сонливості. Найбільший пік припадає на ніч, а другий – на ранній день.
Дрімання після 15:00 може заважати міцному сну вночі. Такі фактори, як графік сну, вік і прийом ліків також можуть зіграти роль у визначенні найкращого часу доби для сну.
Тривале дрімання посеред дня може порушити внутрішній годинник організму, викликавши своєрідний “збій”. Тоді може порушитися режим дня, що може стати причиною появи неконтрольованого відчуття голоду, порушення сну та нестачі енергії.
Постійне відчуття втоми та сонливості може бути індикатором наявності проблем зі здоров’ям. Бажання подрімати може викликатися стресом, безсонням, апное (задишкою) уві сні. Крім того, деякі дослідження пов’язують постійну втому і сонливість вдень з ризиком появи діабету 2-го типу та серцево-судинних захворювань.
Експерти рекомендують спати вдень протягом 20-30 хвилин, щоб уникнути проблем зі сном пізніше. Це дозволить трохи виспатися, щоб підвищити пильність, не впадаючи в глибокий сон.
Пробудження від глибокого сну може викликати млявість.
Якщо ви страждаєте від безсоння, то необхідно звернутися до лікаря, якщо:
Правитель Росії Володимир Путін доручив прем'єр-міністру Словаччини Роберту Фіцо відкрити "другий енергетичний фронт проти України" за рахунок…
Росія змогла накопичити орієнтовно понад 1400 далекобійних ракет. Про це повідомив представник Головного управління розвідки (ГУР)…
Чоловіки призовного віку, які отримали статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО), підлягають мобілізації під час воєнного…
З 1 січня 2025 року в Україні набувають чинності нові податкові зміни для ФОП, і,…
В умовах воєнного стану, що триває в Україні, держава продовжує регулювати ключові сфери економіки, забезпечуючи…
Італійська Венеція, яка страждає від надмірного туризму, вводить все нові й нові заборони – від введення…