Вчені з’ясували, чому жінки більш схильні до куріння, ніж чоловіки

Жіночий статевий гормон естроген може бути причиною того, що жінки більш схильні до нікотинової залежності, ніж чоловіки, що потенційно відкриває нові шляхи для лікування.

Про це пише Metro.

Дослідники з Університету Кентуккі в США вирішили вивчити цю нерівність серед курців і незабаром виявили, що вона може бути пов’язана з гормонами.

Команда під керівництвом аспірантки Саллі Паусс виявила, що естроген індукує експресію ольфактомединів, типу білка, який бере участь в обробленні мозком винагороди і залежності.

Доведено, що нікотин пригнічує ольфактомедіни, а це означає, що взаємодія між естрогеном, нікотином і ольфактомедіном може бути причиною того, що жінки більше борються із залежністю.

Паусс висловила сподівання, що відкриття, опубліковане в журналі American Society for Biochemistry and Molecular Biology, дасть нові можливості лікування, які допоможуть жінкам кинути курити.

Вона сказала: “Наша робота мала на меті зрозуміти, що робить жінок більш сприйнятливими до розладів, пов’язаних із вживанням нікотину, щоб зменшити гендерну нерівність у лікуванні нікотинової залежності. Наші висновки мають потенціал для покращення життя та здоров’я жінок, які борються із зловживанням психоактивними речовинами. Якщо ми зможемо підтвердити, що естроген стимулює пошук і споживання нікотину через ольфактомедіни, ми зможемо розробити препарати, які можуть блокувати цей ефект, впливаючи на змінені шляхи. Сподіваємося, що ці ліки полегшать жінкам відмову від нікотину”.

Дослідницька група вивчила гени, які реагують на естроген, щоб побачити, які з них виконують гормональну функцію в мозку. Вони виявили, що лише один клас генів відповідає цьому критерію – ті, що кодують ольфактомедини – що спонукало їх провести серію тестів, щоб краще зрозуміти взаємодію між ольфактомединами, естрогеном і нікотином.

Результати тестів, проведених на клітинах матки людини та щурах, показали, що активація естрогеном ольфактомединів, яка пригнічується в присутності нікотину, може слугувати “петлею зворотного зв’язку”, що запускає процес нікотинової залежності.

“Цілком можливо, що це відбувається шляхом активації ділянок мозкової схеми винагороди”, – пояснила Паусс.

Тепер команда хоче провести подальші дослідження, які остаточно визначать, чи сприяє естроген розвитку нікотинової залежності. Дослідники також хочуть краще зрозуміти, як працюють сигнальні шляхи, що регулюються ольфактомедином, зокрема, як вони впливають на споживання нікотину.

Паусс зазначила, що ці знання будуть корисними для жінок у всьому світі, але особливо для тих, хто приймає естроген у вигляді протизаплідних пігулок або за допомогою гормональної замісної терапії.

“Це пов’язано з тим, що, якщо наші висновки підтвердяться, ці речі можуть збільшити ризик розвитку нікотинової залежності у жінок”, – сказала вона.

Ольга Степанова

Recent Posts

Китайська хакерська група атакувала системи прослуховування у США — WSJ

Пов’язана із китайським урядом хакерська група Salt Typhoon атакувала системи прослуховування у США. Про це повідомляє The Wall Street…

12 хв. ago

Погані новини для пенсіонерів: Кабмін ухвалив неприємне рішення щодо грошей та пільг

Економія державного бюджету в наступному році торкнеться найбідніших громадян: тих, хто отримує мінімальні пенсії та…

23 хв. ago

Найкращий результат в історії: Україна здобула «бронзу» чемпіонату світу з футзалу

Збірна України здобула перемогу над Францією у матчі за третє місце на чемпіонаті світу-2024 з футзалу.…

31 хв. ago

100 гривень – це вже занадто: депутатка пояснила, чому людям не підвищать зарплати

Наразі в Україні підвищити мінімальну зарплату складно через економічні виклики. Навіть незначне збільшення потребує великих…

57 хв. ago

Як пройти ВЛК та отримати законне звільнення від служби: записки очевидця

Громадський діяч Владислав Бовсуновський ділиться особистим досвідом — як проходити ВЛК та отримати звільнення з…

59 хв. ago

Можливостей менше, вимог більше: Польща змінює правила для українців

У Польщі планують запровадити обмеження на кількість іноземних студентів у вищих навчальних закладах. Деякі університети…

1 годину ago