Отрута, що проникає в їжу та воду: паковання продуктів стало джерелом небезпеки

Пластмаса трапляється всюди, і те, що робить її такою універсальною, а саме понад 16 000 хімічних домішок, також робить її джерелом небезпеки для нашого здоров’я і довкілля. Серед усіх цих добавок лише мала частина регулюється. Ця ситуація привернула увагу вчених до особливої групи добавок, відомої як ендокринно-руйнівні хімічні речовини (EDC), які можуть імітувати або блокувати гормони в організмі, що може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Нещодавні дослідження звернули увагу світової спільноти на EDC, оскільки ті здатні просочуватися в їжу прямо з паковання, сприяючи виникненню таких серйозних проблем зі здоров’ям як передчасні пологи. А деякі дослідження й узагалі з’ясували, що близько 2000 хімічних речовин можуть проникнути у воду лише з однієї пластикової ємності. Ці дані викликали заклики до суворішого регулювання, тим паче що EDC — це глобальна проблема, що впливає на все, від повітря, яким ми дихаємо, до води, яку ми п’ємо. Попри зростання стурбованості, відповідні заходи вживаються повільно, а міжнародна торгівля лише ускладнює проблему.

Зусилля і боротьбі з EDC набирають обертів, і наразі тривають дискусії навколо глобального договору щодо пластмас, спрямованого не тільки на захист навколишнього середовища, а й здоров’я населення. Ідея полягає в тому, щоб скласти реєстр хімічних речовин, що використовуються в пластмасах, і визначити, які з них мають бути виведені з участі у виробництві. Однак досягнення згоди щодо таких заходів є складним завданням, оскільки все ще тривають суперечки про те, як краще боротися із забрудненням пластиком і його наслідками для здоров’я.

Потенційні переваги регулювання EDC та інших шкідливих хімічних речовин, що містяться в пластику, очевидні. Це дасть змогу знизити ризики для здоров’я, пов’язані з їхнім впливом, особливо для вразливих груп населення. Пропозиція про укладення глобального договору — це обнадійливий крок до того, щоб зробити наше довкілля безпечнішим і здоровішим для всіх, який свідчить про нагальну необхідність контролювати застосування хімічних речовин, із якими ми стикаємося щодня.

Ольга Степанова

Recent Posts

Путіна хочуть прибрати: ФСБ розкрила страхи російської еліти

У Кремлі зростає напруга: Володимир Путін може стати мішенню для замаху. Причина – його небезпечні…

10 хв. ago

Що любить їсти майбутній король Англії: розкрита улюблена страва принца Джорджа

Джордж Уельський, спадкоємець британського престолу, має вишукані кулінарні вподобання, які відрізняють його від більшості дітей.…

13 хв. ago

Cупермозок за $50 000: Голлівудська еліта вкладає гроші у створення «дизайнерських дітей»

Голлівуд знову дивує — тепер його заможна еліта не лише насолоджується розкішшю, а й інвестує…

16 хв. ago

P. Diddy знову звинуватили у сексуальному насиллі: модель подала до суду на репера

На відомого американського репера P. Diddy, він же Шон Комбс, якого звинувачують у сексуальному насиллі, подали черговий…

28 хв. ago

Удар балістикою по Дніпру: аналітик пояснив, чому не було руйнувань

Міжконтинентальна балістична ракета РФ, яка вдарила по Дніпру, не спричинила вибухів і руйнувань на землі. Про…

49 хв. ago

Стефанчук нагородив “за особливі заслуги” підсанкційного болгарського олігарха

Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук нагородив медаллю "За особливі заслуги перед українським народом" болгарського політика та…

55 хв. ago