Україною шириться небезпечне захворювання, від якого немає вакцини

Вакцини від гарячки Західного Нілу ще немає, а тим часом вона поширюється не лише на Африканському континенті, але і у інших куточках світу. Не оминула лихоманка і Україну. В Хмельницькому від цієї гарячки померла жінка. Про це повідомила Хмельницька інфекційна лікарня.

«Від 1 вересня цього року на лікуванні у Хмельницькій інфекційній лікарні з підтвердженим діагнозом гарячки Західного Нілу лікувалося 6 пацієнтів – 4 чоловіки та 2 жінки. Всі пацієнти під час госпіталізації скаржилися на різке підвищення температури тіла до 39,9 С, головний біль, біль у горлі, м’язах, суглобах і спині, слабкість, нудоту. У 4 із них був діагностований менінгоенцефаліт, 2 пацієнтів мали гарячково-суглобову форму хвороби», – йдеться у повідомленні лікарні.

За даними МОЗ, геморагічна гарячка Західного Нілу – небезпечна вірусна хвороба, яка передається через укуси комарів і має літньо-осінню сезонність. В Україні вірус гарячки Західного Нілу віднесений до I групи особливо небезпечних інфекцій.

На сьогодні хвороба розповсюджена в багатьох країнах Африки, Азії, Середземномор’я. Окремі спалахи реєструються в країнах Центральної Азії, Закавказзя, в Америці, Австралії та Європі.

Лікарі підкреслюють, що ризик захворіти лихоманкою є у всіх, незалежно від віку. Однак, не дивлячись на те, що вакцини проти вірусу поки що немає, більшість людей одужують і їх виписують з лікарні. Але одну пацієнтку врятувати не вдалося через запізніле звернення до медичного закладу та розвиток важкого ускладнення хвороби – менінгоенцефаліту. 

Гарячка передається з укусами комарів, саме тому медики радять людям носити закритий одяг, встановлювати вдома москітні сітки та користуватись спеціальними засобами від комах.

До основних симптомів захворювання відносять: біль у горлі, підвищену температуру, слабкість у м’язах. Загалом всі симптоми нагадують простуду, чи грип. Можливі також нудота, діарея, шкірні висипання, збільшення печінки та селезінки.

Найбільш небезпечними є ураження нервової системи, які можуть призвести до важких ускладнень – менінгіту та енцефаліту. Ознаками ураження головного мозку є: розлади свідомості, парези (м’язова слабкість, порушення координації, тремор), паралічі.

Нагадаємо, з 1 червня у «Свято-Михайлівській клінічній лікарні м. Києва» на лікуванні перебували 17 пацієнтів із підтвердженим діагнозом гарячка Західного Нілу.

Романчук Микола

Recent Posts

Потужний імпульс класу М від Сонця досяг Землі: які це має наслідки

17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…

29 хв. ago

Головні недорогі новинки автомобілів 2025 року: хто виявився найкращим

Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…

1 годину ago

Стали відомі рішення Трампа у перші години правління

Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…

2 години ago

Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися

Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…

2 години ago

Так яйця ви ще не готували: оригінальна ідея ситного сніданку

Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…

2 години ago

Батьки, готуйтеся: медики тепер підуть по квартирах перевіряти дітей

Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…

3 години ago