Харчування значно впливає на якість сну. І хоча всі ми знаємо про “легку вечерю”, мало хто усвідомлює, що навіть на вигляд безневинний продукт може стати причиною тривожної ночі. Які ж продукти краще не вживати перед тим, як лягти до ліжка?
Темний шоколад, хоча й корисний для серця, зовсім не друг для вашого сну. У ньому міститься кофеїн і теобромін – речовини, які стимулюють нервову систему. Замість розслаблення ви ризикуєте отримати неспокійні думки та труднощі із засинанням. А якщо вам ще й насниться кошмар? Краще залишити шоколад на ранок.
Табаско, каррі, перець – чудово смакують, але не перед сном. Такі страви підвищують температуру тіла, провокують печію і змушують ваш організм працювати у нічну зміну. А дослідження підтверджують: гостра їжа може активізувати мозок і викликати яскраві, але часто тривожні сни.
Келих вина перед сном може здаватися гарною ідеєю, але не поспішайте радіти. Алкоголь порушує структуру сну: ви швидше засинаєте, але прокидаєтесь розбитими. І до того ж, ризикуєте отримати дивні, хаотичні сни.
Смажені крильця чи бургер на ніч? Можливо, це здається комфортною вечерею, але для вашого організму – це виклик. Жирна їжа уповільнює травлення, змушуючи шлунок працювати навіть тоді, коли ви вже бачите свої перші сни. В результаті – поверхневий сон і ранковий дискомфорт.Їжа, що краде сон: п’ять небажаних варіантів для вечері
Кофеїн, якого багато в каві, чаї чи енергетиках, не дасть вашому мозку відпочити. Але не всі знають, що навіть шоколад або газовані напої можуть містити кофеїн. Тому варто бути обережними, щоб не перетворити нічний відпочинок у безсонну пригоду.
Сон – це основа вашого здоров’я, і правильне харчування може зробити його по-справжньому відновлювальним. Вечеряйте розумно та спіть спокійно!
Сертифікована дієтологиня та експертка з довголіття з Японії Мічіко Томіока розповіла про переваги для здоров'я морських водоростей…
Багато водіїв в Україні досі вважають, що патрульна поліція має право зупиняти транспортні засоби без…
Сезон цитрусових в Україні розпочався раніше, тому ціни на апельсини та мандарини зросли, але коливання можливі через…
Декриміналізація порнографії може стати важливим кроком для українського бюджету, принісши до 509 млн грн податків…
Синоптики Укргідрометцентру повідомили, що в січні 2025 року середня температура повітря в Україні очікується на…
З 2025 року в Україні більше не буде переходу на літній час. Це означає, що…