Шкідливими виявилися більше половини: вчені перевірили дитяче харчування на якість і безпеку

Нещодавнє дослідження засвідчило, що майже 60% продуктів дитячого харчування, що продаються в супермаркетах США, не відповідають стандартам харчування, встановленим Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). У цьому дослідженні, проведеному міжнародною дослідницькою групою з Інституту глобального здоров’я Джорджа, оцінювали харчовий профіль 651 продукту для дітей і підлітків із найбільших продуктових мереж, порівнюючи його з рекомендаціями ВООЗ від 2022 року, пише Deseret.

Результати дослідження, опубліковані в журналі Nutrients, викликають занепокоєння: близько 70% досліджених продуктів не відповідали необхідному рівню білка, а 44% містили надмірну кількість цукру. Крім того, четверта частина продуктів не відповідала вимогам щодо калорійності, а в 20% було занадто багато солі. Елізабет Данфорд, науковий співробітник Інституту Джорджа і доцент кафедри харчування Університету Північної Кароліни, наголосила на гострій необхідності вдосконалення регулювання на ринку, попередивши, що неправильне харчування в ранньому дитинстві може призвести до довгострокових проблем зі здоров’ям, таких як ожиріння, діабет і деякі види раку.

Особливе занепокоєння в дослідженні викликає зростаюча популярність пакетів для дитячого харчування, які є найбільш швидкозростаючим сегментом на ринку. Однак тільки 7% таких пакетів відповідали рекомендаціям ВООЗ щодо вмісту цукру. Крім того, упаковки для полуденків найменшою мірою відповідали вимогам організації.

У дослідженні також розглядалися недостовірні маркетингові практики в індустрії дитячого харчування. Жоден із розглянутих продуктів не відповідав рекламним рекомендаціям ВООЗ, і майже всі вони містили хоча б одне заборонене твердження, наприклад, про те, що вони не містять ГМО і містять органічні продукти. За словами Дейзі Койл, дієтологині та наукової співробітниці Інституту Джорджа, такі заяви створюють навколо продуктів “ореол здоров’я”, змушуючи батьків вірити, що вони корисніші, ніж є насправді. Койл зазначила, що багато продуктів дитячого харчування продаються з назвами, що підкреслюють фрукти та овочі, незважаючи на те, що здебільшого складаються з борошна і крохмалю.

Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) в даний час регулює такі аспекти дитячого харчування, що міститься в них, але в нього немає конкретних рекомендацій за вмістом поживних речовин у комерційних продуктах для дітей молодшого віку і підлітків. В інших країнах, таких як Європа, Велика Британія, Нова Зеландія та Австралія, діють ширші правила, що впливають на маркування та розкриття інформації про інгредієнти цих продуктів, що потенційно забезпечує кращий захист споживачів, вважають автори.

Ольга Степанова

Recent Posts

“Можна сокиру вішати”: окрім Києва, забруднення повітря фіксують ще у кількох областях

Погіршення якості повітря спостерігається не тільки у Києві та області, а й на території Чернігівського та Сумського…

5 хв. ago

Хакери зламали криптобіржу BingX: з гаманців користувачів вивели крипту на $43 млн

Сінгапурська криптовалютна біржа BingX стала жертвою масштабної хакерської атаки. Злодії викрали криптовалюту на суму 43 мільйони доларів.…

13 хв. ago

Сталлоне купує розкішний маєток для своїх доньок майже за $25 млн (фото)

78-річний голлівудський актор Сильвестр Сталлоне вирішив зробити розкішний подарунок для трьох своїх доньок — Софії,…

20 хв. ago

Підвищення податків в Україні: хто і скільки платитиме з 1 жовтня

З 1 жовтня в Україні, ймовірно, збільшать податки. Відповідний законопроєкт може бути ухвалено в середині жовтня,…

29 хв. ago

На вихідних Україну несподівано розігріє до +27° (карта)

Вихідні в Україні будуть сухі та теплі. Опадів протягом 21 та 22 вересня не очікується.…

38 хв. ago

Бюджетна закуска із оселедця за 10 хвилин: сподобається всім

Оселедець – дуже смачна та бюджетна риба, яку можна їсти у маринованому вигляді, а також готувати…

46 хв. ago