Швейцарські вчені винайшли абсолютно новий вид шоколаду, який зроблений з так званого “како-желе”, пише New Atlas.
У цій новій суміші вчені використовували більше плодів какао, що зробило шоколад кориснішим та екологічно безпечнішим.
Як відомо, шоколад виготовляється з какао-бобів, які змішуються з невеликою кількістю м’якоті плоду. Після какао-масу змішують із цукром, сухим молоком та іншими інгредієнтами. Кількість цукру залежить від того, наскільки темний шоколад.
Присутність цукру в шоколаді означає, що готовий продукт не можна назвати надто корисним.
Новий же рецепт шоколаду від дослідників з ETH Zurich може стати вирішенням наявної проблеми. Вся суть полягає у використанні більшої кількості вмісту стручків какао. Науковці вирішили використати, а не викидати м’якоть плоду та внутрішню оболонку лушпиння, яка називається ендокарпій. Усе це змішали, щоб отримати вищезгадане “какао-желе”, яке вийшло настільки солодким, що може повністю замінити цукор у більшості рецептів шоколаду.
Щоправда, дослідникам довелося витратити деякий час на пошук правильної комбінації інгредієнтів. Велика кількість какао-желе зробила шоколад грудкуватим, але менша кількість означала, що шоколад буде недостатньо солодким.
Команда зупинила свій вибір на рецепті, який містить до 20% какао-желе, що було таким самим солодким, як наявний темний шоколад, згідно зі сліпими дегустаційними тестами.
В отриманому шоколаді також містилося на 20% більше клітковини, а також на 30% менше насичених жирів, ніж у середньому європейському темному шоколаді.
Щоправда, перш ніж новий шоколад з’явиться на полицях у магазинах, знадобиться модернізувати інфраструктуру виробництва. Наприклад, фермерам, які вирощують какао, знадобиться обладнання для сушіння матеріалів для виготовлення желе. Виробники ж шоколаду повинні будуть мати можливість включити какао-желе у свої робочі процеси.
Зміна клімату і глобальне потепління проявляють себе у різний спосіб. Те, що ми помічаємо найчастіше –…
Філософ Кріс Картер переконаний: смерть — це не кінець, а лише початок довгого шляху. Він…
Новий законопроект №12093, нещодавно ухвалений українським парламентом, вносить суттєві зміни до санкцій за порушення правил…
За даними міжнародних організацій, за кордоном нині перебуває понад 6 мільйонів українців. Багато з них…
Квітневе похолодання, що охопило всю територію України, найсильніше вдарить по плодовим деревам та овочевим культурам,…
У період воєнного стану українські чоловіки призовного віку можуть виїжджати за кордон виключно за наявності…