У ході дослідження з’ясувалося, що люди з вираженим потенціалом до розвитку м’язової сили не тільки мають міцну основу для накопичення м’язової маси, але й мають на 23% менший ризик захворювань загального характеру, а також демонструють більшу тривалість життя. Про це повідомляє ScienceAlert.
Це перше дослідження такого масштабу, яке аналізує взаємозв’язок між генетичною схильністю до м’язової сили та різними захворюваннями. Отримані результати свідчать, що генетичні дані, пов’язані з м’язовою силою, можуть допомогти лікарям визначити групи ризику різних захворювань.
Дослідники вважають, що генетичні фактори, що впливають на м’язову силу, можуть відігравати ключову роль у підтримці здоров’я у літньому віці.
Вчені проаналізували дані 342 443 осіб із біобанків, які містять медичну та генетичну інформацію. Учасники дослідження були віком від 40 до 108 років, при цьому жінки становили 53% від загальної кількості. В рамках дослідження було використано недавно розроблений полігенний показник (PGS), який дозволяє враховувати великі дані, що включають сотні тисяч учасників.
В результаті було виявлено, що більш високий полігенний показник сили хватки руки (PGS HGS) асоціюється зі зниженням ризику смерті від серцево-судинних захворювань та загальним зниженням смертності. Особи з вищим показником PGS HGS також мали менший ризик розвитку множини вимірюваних станів здоров’я.
Вчені зазначили, що їхні результати наголошують на важливості підтримки адекватної м’язової сили протягом усього життя. Вони додали, що генетична схильність до покращеної м’язової сили швидше відбиває внутрішню здатність організму справлятися зі старінням, ніж здатність реабілітуватися після серйозних захворювань.
Ці нові наукові дані можуть бути корисними для вивчення того, як спосіб життя, включаючи фізичну активність, впливає на внутрішні резерви людського організму у боротьбі із хворобами.
Католицька церква незабаром здобуде свого першого святого міленіалу. Ним стане 15-річний італійський підліток, який помер…
Дослідження британських науковців виявило, що форма серця безпосередньо пов’язана з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, розширюючи межі…
Народні депутати ухвалили у першому читанні законопроект №9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації…
Удар по Дніпру балістичною ракетою "Орешнік" та заяви правителя РФ Володимира Путіна, на думку аналітиків, не…
Омбудсман України Дмитро Лубінець запропонував надати відстрочку від мобілізації для чоловіків, які раніше були незаконно…
ВПС США отримали перший екземпляр нової ракети Stand-in Attack Weapon, або SiAW. Виробник зброї Northrop…