Радість не тільки для очей: учені описали корисні властивості їстівних квітів

Група вчених дослідила світ їстівних квітів, щоб зрозуміти, що робить їх не лише ласощами для очей, а й для нашого шлунка. Автори дослідження розглянули чотири різні види їстівних квітів, виявивши в них різні корисні сполуки. Їхня наукова робота відкрила багато переваг для здоров’я, прихованих у цих природних красотах, пише News Medical.

Їстівні квіти, що часто трапляються в середземноморських та інших дієтах, орієнтованих на зміцнення здоров’я, містять величезну кількість необхідних поживних речовин і антиоксидантів. Однак не всі квіти, які можна часто зустріти в популярних стравах, були ретельно вивчені. Ця прогалина в знаннях змусила дослідників вивчити їхній поживний склад. Їх цікавило все: від цукрів і білків, що містяться в цих квітах, до антиоксидантів і вітамінів, які можуть принести нам користь. Завдяки ретельному вирощуванню та збору необхідного врожаю, дослідження дало змогу вченим вивчити біоактивні сполуки квітів, що в майбутньому може призвести як до створення нових натуральних засобів для лікування, так і інноваційних продуктів харчування на їхній основі.

Отримані результати виявилися вельми обнадійливими. Наприклад, гвоздика китайська виявилася квіткою, багатою на цукор, а мускатний гарбуз і фіалка рогата — чудовими джерелами білків. Ці рослини також виявилися багатими на такі необхідні мінерали, як кальцій, калій і залізо. Дослідження також підкреслило антиоксидантні властивості цих квітів: фуксія і фіалка рогата виділялися високим вмістом цих корисних сполук.

Але справа була не тільки в тому, що знаходиться всередині цих квітів, їхні аромати теж опинилися в центрі уваги вчених. Кожна квітка мала унікальний аромат, що змусило вчених міркувати про можливість її використання не тільки в кулінарії, а й у натуральних ароматизаторах. Автори закликають до подальшого розвитку і вивчення цієї галузі, щоб повністю використовувати потенціал їстівних квітів.

Ольга Степанова

Recent Posts

Росія окупувала ще одне село в Донецькій області – DeepState

Загарбницькі війська Російської Федерації захопили українське селище Степанівка. Воно розташоване в Краматорському районі Донецької області, повідомляє у…

7 хв. ago

В Україні готують нововвведення для мобілізації

Заступник міністра оборони з питань цифровізації Катерина Чорногоренко розповіла, що планується внести правки до законодавства,…

19 хв. ago

Рустем Умєров заробив понад мільйон гривень: що відомо про зарплату міністра оборони

Міністр оборони України Рустем Умєров, який очолив відомство у вересні 2023 року, за січень–жовтень 2024…

26 хв. ago

Скандальний  закон про дрова: до кого можуть прийти з перевірками

Закон №9665, який посилює відповідальність за зберігання дров без документів, стосуватиметься лише тих, хто рубає та краде…

31 хв. ago

Вибори в США: хто переможе у президентських перегонах

Сьогодні, 5 листопада, у США відбуваються президентські вибори. Вирішальними стануть результати у кількох окремих "хитких"…

43 хв. ago

Штрафи за мову у школах: МОН роз’яснило новий законопроект про українізацію освіти

Законопроект №12086, який нещодавно було представлено у Верховній Раді, викликав резонанс в Україні. Він спрямований…

43 хв. ago