Прорив у лікуванні онкології: нові надії для пацієнтів

Флеш-терапія – новий підхід до лікування онкологічних захворювань – обіцяє стати революцією у медицині. У цього метода нема серйозних побічних ефектів, а процедура триває менше секунди. При цьому пухлину лікують практично без пошкодження здорових тканин.

Про це пише ВВС.

На думку експертів новий метод є епохальним проривом. Очікується, що флеш-терапія дозволить лікувати більше пацієнтів за коротший час, суттєво знизить витрати на лікування та покращить якість життя хворих. У перспективі цей метод може замінити традиційні рентгенівські апарати, зробивши передові технології доступними для широкого кола пацієнтів.

Флеш-терапія базується на використанні позитивно заряджених частинок — протонів. Під час лікування пухлина руйнується, а здорові тканини залишаються майже неушкодженими. Ця технологія нині тестується у швейцарському Європейському центрі ядерних досліджень.

Флеш-терапію вперше запропонувала у 2014 році група французьких учених під керівництвом Венсана Фаводона. Згодом швейцарські дослідники з Лозанни, очолювані Марі-Катрін Возенін, довели, що цей метод дозволяє ефективно зберігати здорові тканини. У 2020 році у США вперше було використано флеш-терапію для лікування дитини з метастазами у кістках. Це стало проривом у практичному застосуванні методу.

Метод полягає у надшвидкому підведенні терапевтичної дози опромінення до пухлини — лише за частки секунди, замість кількох десятків сеансів, як під час традиційної променевої терапії. Протонний потік миттєво знищує пухлину, мінімізуючи вплив на сусідні здорові тканини.

Цей підхід є особливо перспективним для лікування складних пухлин мозку, органів з глибинними метастазами та пухлин, розташованих поруч із життєво важливими структурами, де традиційна терапія ризикує завдати більше шкоди, ніж користі.

Переваги

Сучасна променева терапія базується на опроміненні пухлини фотонами, що часто пошкоджує навколишні здорові тканини. Особливо це небезпечно при лікуванні мозку або очей, де навіть невеликі пошкодження можуть мати серйозні наслідки, як-от втрата IQ у дітей після лікування пухлин мозку.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Штраф або депортація – іншого не запропонують: за що українці можуть серйозно “влипнути” в ЄС

Українці, які перебувають у Чеській Республіці, повинні бути уважними до правил, щоб уникнути депортації чи…

3 хв. ago

Різке посилення мобілізації: зниження призовного віку до 18 років та раптові зміни

Найближчим часом Україна, як очікується, внесе зміни до законодавства та указів президента, спрямовані на добровільний…

7 хв. ago

Шуби зі штучного хутра стали хітом: як їх носять Дорофєєва і фіналістка “Холостяка”

Шуби зі штучного хутра стали трендом зими 2025 року, продовжуючи тенденцію, що набирає популярності останніми…

26 хв. ago

Шоколад може бути небезпечним: коли та чому

Шоколад здатний заспокоїти нерви та зменшити ризик серцево-судинних захворювань. Але, виявляється, він ще й може…

29 хв. ago

Пасажирський автобус Київ – Кишинів потрапив у ДТП

У Молдові 25 січня рейсовий автобус, який прямував за маршрутом Київ – Кишинів, потрапив у дорожньо-транспортну…

32 хв. ago

У Росії дрони знову уразили один з найбільших НПЗ, який був атакований два дні тому

У ніч проти 25 січня 2025 року невідомі здійснили нічну атаку на Рязанську область. У…

35 хв. ago