Прорив у лікуванні онкології: нові надії для пацієнтів

Флеш-терапія – новий підхід до лікування онкологічних захворювань – обіцяє стати революцією у медицині. У цього метода нема серйозних побічних ефектів, а процедура триває менше секунди. При цьому пухлину лікують практично без пошкодження здорових тканин.

Про це пише ВВС.

На думку експертів новий метод є епохальним проривом. Очікується, що флеш-терапія дозволить лікувати більше пацієнтів за коротший час, суттєво знизить витрати на лікування та покращить якість життя хворих. У перспективі цей метод може замінити традиційні рентгенівські апарати, зробивши передові технології доступними для широкого кола пацієнтів.

Флеш-терапія базується на використанні позитивно заряджених частинок — протонів. Під час лікування пухлина руйнується, а здорові тканини залишаються майже неушкодженими. Ця технологія нині тестується у швейцарському Європейському центрі ядерних досліджень.

Флеш-терапію вперше запропонувала у 2014 році група французьких учених під керівництвом Венсана Фаводона. Згодом швейцарські дослідники з Лозанни, очолювані Марі-Катрін Возенін, довели, що цей метод дозволяє ефективно зберігати здорові тканини. У 2020 році у США вперше було використано флеш-терапію для лікування дитини з метастазами у кістках. Це стало проривом у практичному застосуванні методу.

Метод полягає у надшвидкому підведенні терапевтичної дози опромінення до пухлини — лише за частки секунди, замість кількох десятків сеансів, як під час традиційної променевої терапії. Протонний потік миттєво знищує пухлину, мінімізуючи вплив на сусідні здорові тканини.

Цей підхід є особливо перспективним для лікування складних пухлин мозку, органів з глибинними метастазами та пухлин, розташованих поруч із життєво важливими структурами, де традиційна терапія ризикує завдати більше шкоди, ніж користі.

Переваги

Сучасна променева терапія базується на опроміненні пухлини фотонами, що часто пошкоджує навколишні здорові тканини. Особливо це небезпечно при лікуванні мозку або очей, де навіть невеликі пошкодження можуть мати серйозні наслідки, як-от втрата IQ у дітей після лікування пухлин мозку.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Нова хвиля мобілізації: хто змінить повсякденний одяг на військову форму у лютому

Воєнний стан в Україні продовжено до 9 травня 2025 року, а разом із ним і…

7 хв. ago

Ліміти на гроші з картки, штрафи чоловікам: що запроваджують із лютого для українців

З 1 лютого в Україні банки введуть ліміти на переказ коштів для клієнтів, які не…

16 хв. ago

Готівка під забороною: які нові правила вводить ЄС для фінансових операцій

Європейський Союз затвердив нові правила, спрямовані на боротьбу з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму. Тепер…

24 хв. ago

Чізкейк, вартістю кілька тисяч доларів: що відомо про найдорожчий десерт у світі

У світі є безліч різноманітних десертів, які можуть вражати своїм смаком. Крім цього, є також…

35 хв. ago

Нафтогаз приголомшив: за газ доведеться платити, навіть якщо ви його не використовуєте

Українські газові компанії попереджають: плата за доставку газу є обов'язковою для всіх, хто підключений до…

44 хв. ago

Жінка вартістю два мільйони на день: знайдено шокуючі дані про доходи коханки Путіна

У Росії давно ходять чутки, що ймовірна мати дітей російського правителя Володимира Путіна, колишня гімнастка Аліна…

52 хв. ago