6 спільних звичок людей, що мають ідеальний сон: варто їх спробувати

Деякі люди, здається, просто мають кращий сон. Вони лягають у ліжко, закривають очі, а наступної миті вже солодко соплять. Втім, можливо, все це через кілька неочевидних звичок, яких вони дотримуються?

Хороший, якісний нічний сон – це те, що нам усім просто необхідне для того, аби добре почуватися вдень, повідомляє Real Simpe. Втім, іноді досягти його не так просто – на щастя, кілька простих звичок можуть у цьому допомогти.

Дотримуйтеся постійного графіка сну

Звісно, важко дотримуватися одного розпорядку дня постійно, але бажано мати однаковий час, коли ви не тільки прокидаєтеся, але й лягаєте спати, переконаний доктор Майкл Бреус з The Sleep Doctor.

І, на жаль, не менш важливо підтримувати однаковий графік сну також і у вихідні, коли є бажання відіспатися довше чи пізніше лягти спати.

Отримуйте сонячне світло

Денне світло – це ключовий елемент у регулюванні щоденного режиму сну. Фахівці закликають виходити на вулицю принаймні на пів години, аби отримати трохи природного освітлення. І якщо у вас є проблеми із засинанням, спробуйте годину побути на ранковому сонці та вимикати світло перед сном.

Робіть вправи щодня

Фізична активність – це те, що корисне не тільки для вашого загального фізичного здоров’я, але й для сну. Особливо це допоможе, якщо ви тренуєтеся вранці. А ось влаштовувати заняття прямо перед сном не варто, адже це може тільки негативно вплинути на ваш відпочинок згодом.

Не дрімайте після 15:00

Цикл сну – це справді цикл. І якщо ви маєте поганий сон, дрімота вдень, безперечно, допоможе вам трохи відновити сили. Та, на жаль, якщо ви заснете надто пізно вдень, вам буде важче заснути вночі, і так ви можете піддати себе ризику розвитку безсоння.

Припиніть дивитися на годинник

Якщо ви схильні прокидатися серед ночі, ви знаєте, що цифровий годинник може зіпсувати навіть ті дорогоцінні години сну, що у вас лишилися. Коли ви бачите, що зараз 04:30, ви можете почати відразу ж робити підрахунки, аби зрозуміти, скільки сну у вас ще залишилося.

Ця тривога не дасть вам поринути у якісний сон, тож краще відвернути циферблат, або ж прибрати його з поля зору.

Не вживайте перед сном алкоголь чи кофеїн

Звісно, келих чи два вина можуть викликати заспокійливу сонливість, але щойно цей ефект зникне, ви можете прокинутися серед ночі у поту, відчуваючи спрагу чи головний біль. Алкоголь перед сном підступний, і він точно не принесе вам користь.

А ось кофеїн, який міститься не тільки у каві, але й в шоколаді, деяких чаях та газованих напоях, є стимулятором, який може залишатися у вашому організмі до восьми годин.

Романчук Микола

Recent Posts

Мобілізація жінок та “ізраїльський” сценарій: чим насторожили українців

Ідея введення військової моделі, подібної до ізраїльської, де і чоловіки, і жінки зобов'язані служити, набирає…

2 хв. ago

Евакуаційне судно для вивезення російських військ з Сирії зламалось у відкритому морі

У судна Sparta, яке Росія відправила для вивезення свого озброєння і техніки із Сирії, під…

4 хв. ago

США закликали своїх громадян терміново покинути Білорусь

Сполучені Штати Америки закликали своїх громадян негайно залишити територію Білорусі. Про це повідомляє Державний департамент США. Зазначається, що…

18 хв. ago

Ціни на молочку змусять українців дотримуватися суворого посту увесь рік

У січні 2025 року українці відчують значне підвищення цін на молоко та молочні продукти. Згідно…

29 хв. ago

У Польщі від 2025 року українцям можуть почати блокувати банківські рахунки

Польща посилює контроль за фінансовими операціями іноземців, зокрема українців, які ведуть бізнес або здійснюють перекази. Починаючи…

39 хв. ago

Україна програла битву за Курахове: військових заганяють в «кишені» і «мішки» ворога

На кордоні з Україною було зафіксовано рекорд перетину пунктів пропусків українцям. Однак на це вплинули…

46 хв. ago