Виробники ліків детально описують в інструкції, як правильно приймати ті чи інші медикаменти. Проте існують певні правила вживання ліків, про які знають далеко не всі. Читайте про них в матеріалі ТСН.ua.
Фахівці Міністерства охорони здоров’я розповіли, яких п’яти правил вживання ліків потрібно обов’язково дотримуватися.
Не дозволено самостійно збільшувати або зменшувати дозування препаратів. Ліки потрібно приймати саме так, як приписав лікар, навіть якщо ви відчуваєте покращення самопочуття.
Особливо небезпечно коригувати дозування антибіотиків. Це може загрожувати антибіотикорезистентністю. Тобто бактерії пристосуються і наступного разу антибіотики не подіють.
Вживати будь-які алкогольні напої з одночасним прийманням ліків заборонено. Саме таке поєднання, як пояснюють в МОЗ, викликає найбільше ускладнень.
Завжди перевіряйте термін придатності ліків, які ви збираєтеся приймати. В кращому разі таблетки просто не подіють і лікування буде неефективним. Але трапляються випадки, коли можна завдати непоправної шкоди організму.
Лише за умови, що це поєднання ліків прописав лікар і ви п’єте їх окремо, можна закрити очі на це правило. В іншому разі це може призвести до серйозних наслідків. Навіть нешкідливі медикаменти після поєднання можуть дати сильне навантаження на шлунок і печінку.
Назначати їх собі самостійно категорично не можна. Лише лікар може підібрати коректну активну речовину, частоту і термін приймання, дозування, які є ефективними і безпечними водночас. Також тільки фахівець може визначити, чи сумісні препарати, які вживає пацієнт, між собою, щоб запобігти можливим негативним наслідкам.
Віце-президент США Джей Ді Венс вважає, що між РФ та Україною вже діє енергетичне перемир'я…
Стало відомо, чи буде однаковий час у Польщі та Україні після переведення годинників. У ніч з…
Навіть звичайне чхання за кермом може вилізти боком. У Великій Британії водіїв штрафують за те,…
Пенсійний фонд України знову "порадував" нововведеннями. У березні 2025 року деякі колишні сільські вчителі та…
У Верховній Раді України розглядають законопроєкт щодо поетапного підвищення прожиткового мінімуму протягом 2025 року, тоді…
Нові дослідження на мишах виявили несподіваний ефект періодичного голодування: старші самці, які тривалий час утримувались від їжі, дали…