Вчені знайшли абсолютно нові вірусоподібні сутності, названі “обелісками”, які ховаються в людських тілах. “Божевільна” нова форма життя – це круглі фрагменти генетичного матеріалу, які містять один або два гени та самоорганізуються у стрижнеподібну форму.
Обеліски є у половини населення світу, але їх виявили лише тоді, коли дослідники шукали шаблони, які не збігалися з жодним відомим організмом у генетичних бібліотеках. Ці істоти колонізують бактерії в роті та кишківнику людини й живуть там близько року, але вчені не знають, як вони поширюються, пише DailyMail.
За словами науковців, обеліски мають геноми петель РНК, які нагадують віроїди, що є вірусами, які інфікують рослини. Експерти здивовані, чому вони були знайдені в бактеріях, пов’язаних з людиною.
“Чим більше ми дивимося, тим більше божевільних речей бачимо”, – сказав біолог клітин і розвитку, який не брав участі в дослідженні Марк Пайфер.
Поки незрозуміло, шкідливі чи корисні ці обеліски, але команда дослідників припустила, що вони можуть “існувати як непомітні еволюційні пасажири”.
Вчені також припускають, що ці крихітні примітивні істоти, можливо, зіграли вирішальну роль у формуванні біорізноманіття, яке існує на Землі сьогодні, оскільки вони могли заражати організми багатьох різних видів протягом їхньої еволюції.
Фахівці ще не впевнені, чи можуть ці нещодавно відкриті форми життя викликати у людей захворювання, але є один вид віроїдів, який може: гепатит D.
За словами експертів, обеліски, віроїди та віруси – це технічно неживі організми, виживання яких залежить від господаря. Вони не їдять і не регенерують.
Дослідницька група, на чолі із біохіміком зі Стенфордського університету Іваном Желудєвим, виявила обеліски, проглянувши дані з бази даних РНК, що містить тисячі послідовностей, зібраних із людських ротів, кишок та інших джерел.
Науковці проаналізували ці дані, щоб знайти одноланцюгові кільцеві молекули РНК, які не відповідають жодній відомій послідовності віроїдів й не кодують білки, та виявили 30000 різних типів обелісків.
Їхні геноми раніше не привертати уваги експертів, оскільки вони дуже не схожі на будь-яку форму життя. Але ці знахідки вказують на те, що обеліски зовсім не рідкісні. Дослідники виявили, що половина населення світу носить обеліски в роті, а сім відсотків – у кишках.
Дослідники вважають, що ці істоти колонізують бактеріальні клітини, щоб розмножуватися, подібно до того, як вірус заражає господаря, а потім розмножується всередині нього.
На цей час вчені можуть лише здогадуватися про еволюційну та екологічну роль обелісків.
Експерти кажуть, якщо майбутні дослідження покажуть, що обеліски мають значний вплив на здоров’я або функціональність людського мікробіому, це стане важливим відкриттям.
Зранку 23 листопада у місті Київ фіксуються погіршення погоди. Столицю охопив густий туман. Про це…
На наступний 2025 прогнозується зростання економіки на рівні 4,3%. Інфляція має піти на спад із…
У понеділок, 23 грудня, на військовій базі в Кімхе у Південній Кореї пролунав вибух під…
Росія продовжує відправляти війська КНДР у бої у Курській області. Непідготовлені сили Пхеньяна гинуть через…
Якщо ви хочете приготувати м'які, ароматні та винятково соковиті котлети, є два найпоширеніші інгредієнти, яких…
З 2025 року Польща візьме на себе головування в Європейському Союзі, що відкриває нові стратегічні…