Для тих, хто по десять годин сидить на стільці знайдено вихід: займе 30 хвилин

Ні для кого не секрет, що проводити багато часу сидячи не корисно. Але скільки ж фізичних вправ потрібно, щоб протидіяти негативним наслідкам цілого дня за ноутбуком в офісі. Згідно з дослідженнями, до 40 хвилин фізичної активності середньої та високої інтенсивності щодня достатньо, щоб збалансувати 10 годин сидіння на місці. Хоча певною мірою допомагають будь-які фізичні вправи або навіть просто стояння чи ходьба, пише ScienceAlert.

Метааналіз 2020 року проаналізував дев’ять попередніх досліджень, в яких взяли участь загалом 44 370 людей у ​​чотирьох різних країнах. Вони носили ті чи інші фітнес-трекери. Перевага цього конкретного дослідження й полягає в тому, що воно покладалося на відносно об’єктивні дані з пристроїв, а не на дані, отримані від учасників. Зрештою аналіз показав, що ризик смерті серед тих, хто веде малорухливий спосіб життя, зріс через відсутність спорту.

“В активних людей, які виконують близько 30-40 хвилин фізичної активності середньої або високої інтенсивності, зв’язок між сидячим часом і ризиком смерті суттєво не відрізняється від тих, у кого мало сидячого часу”, – пояснили дослідники у своїй статті.

Іншими словами, виконання певних інтенсивних видів діяльності – їзда на велосипеді, швидка ходьба, садівництво – може знизити ризик передчасної смерті до рівня, який був би, якби ви не сиділи постійно під час роботи. Це відповідає рекомендаціям ВООЗ від 2020 року: 150-300 хвилин середньої інтенсивності або 75-150 хвилин інтенсивної фізичної активності щотижня, щоб протидіяти сидячому способу життя.

Будь-яка фізична активність має значення, і будь-яка її кількість краще, ніж жодна, підкреслили дослідники. Починайте з малого:

  • ходіть сходами замість їздити ліфтом,
  • грайте з дітьми в руханки,
  • бігайте на подвір’ї з домашніми тваринами,
  • катайтесь на скейтборді, роликах чи велосипеді,
  • влаштуйте прогулянку парком після роботи,
  • бігайте ранком хоча б пару разів на тиждень.

“Люди все ще можуть захистити своє здоров’я та компенсувати шкідливі наслідки відсутності спорту чи рухливості”, – додали вони.

Замість висновків: дати рекомендації для будь-якого віку та типу фігури складно, проте 40-хвилинний часовий проміжок для активності відповідає загальним рекомендаціям.

Коломієць Надія

Recent Posts

Над Буковелем помітили дивний літак: фото викликали обговорення у мережі

Над Буковелем, популярним всесезонним курортом у серці Карпат, помітили літак, не схожий на військовий. Відповідні…

9 хв. ago

Путін «попереджатиме» українців про «Орєшнік». Пєсков повідомив деталі

Прессекретар глави РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що російська армія «відпрацьовує механізми оповіщення» українців про загрозу ударів балістичними…

17 хв. ago

Польща видає “сірі паспорти” для українців: хто має право і що потрібно для отримання

В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…

24 хв. ago

Окупанти частково захопили Курахове, – аналітик BILD

Російські окупанти на даний час захопили 25% міста Курахове Донецької області. Про це повідомив експерт BILD з аналізу відкритих…

33 хв. ago

ГУР повідомили, чим насправді били по Дніпру: це не «Рубіж» і не «Орєшнік»

21 листопада 2024 року держава-агресор росія завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно…

42 хв. ago

Порошенко прийшов на фільм про закатованих у Бучі в куртці за 6000$ – експерт заявив про цинізм політика

Лідер фракції "Європейська солідарність" Петро Порошенко вбрався у куртку люксового італійського бренду за 6000$ на…

50 хв. ago