Для тих, хто по десять годин сидить на стільці знайдено вихід: займе 30 хвилин

Ні для кого не секрет, що проводити багато часу сидячи не корисно. Але скільки ж фізичних вправ потрібно, щоб протидіяти негативним наслідкам цілого дня за ноутбуком в офісі. Згідно з дослідженнями, до 40 хвилин фізичної активності середньої та високої інтенсивності щодня достатньо, щоб збалансувати 10 годин сидіння на місці. Хоча певною мірою допомагають будь-які фізичні вправи або навіть просто стояння чи ходьба, пише ScienceAlert.

Метааналіз 2020 року проаналізував дев’ять попередніх досліджень, в яких взяли участь загалом 44 370 людей у ​​чотирьох різних країнах. Вони носили ті чи інші фітнес-трекери. Перевага цього конкретного дослідження й полягає в тому, що воно покладалося на відносно об’єктивні дані з пристроїв, а не на дані, отримані від учасників. Зрештою аналіз показав, що ризик смерті серед тих, хто веде малорухливий спосіб життя, зріс через відсутність спорту.

“В активних людей, які виконують близько 30-40 хвилин фізичної активності середньої або високої інтенсивності, зв’язок між сидячим часом і ризиком смерті суттєво не відрізняється від тих, у кого мало сидячого часу”, – пояснили дослідники у своїй статті.

Іншими словами, виконання певних інтенсивних видів діяльності – їзда на велосипеді, швидка ходьба, садівництво – може знизити ризик передчасної смерті до рівня, який був би, якби ви не сиділи постійно під час роботи. Це відповідає рекомендаціям ВООЗ від 2020 року: 150-300 хвилин середньої інтенсивності або 75-150 хвилин інтенсивної фізичної активності щотижня, щоб протидіяти сидячому способу життя.

Будь-яка фізична активність має значення, і будь-яка її кількість краще, ніж жодна, підкреслили дослідники. Починайте з малого:

  • ходіть сходами замість їздити ліфтом,
  • грайте з дітьми в руханки,
  • бігайте на подвір’ї з домашніми тваринами,
  • катайтесь на скейтборді, роликах чи велосипеді,
  • влаштуйте прогулянку парком після роботи,
  • бігайте ранком хоча б пару разів на тиждень.

“Люди все ще можуть захистити своє здоров’я та компенсувати шкідливі наслідки відсутності спорту чи рухливості”, – додали вони.

Замість висновків: дати рекомендації для будь-якого віку та типу фігури складно, проте 40-хвилинний часовий проміжок для активності відповідає загальним рекомендаціям.

Коломієць Надія

Recent Posts

90 днів спокою: які нові правила чекають на військовозобов’язаних

В Україні військовозобов'язані можуть отримати відстрочку від мобілізації на термін до 90 днів, тобто приблизно…

7 хв. ago

Запах вбивці: у справі Фаріон з’явилися нові докази, стверджує адвокатка її доньки

Нові докази у справі вбивства Ірини Фаріон свідчать про те, що підозрюваний В'ячеслав Зінченко був на місці злочину.…

16 хв. ago

У Києві планують витратити десятки мільйонів на улюблений парк Кличка

"Київзеленбуд" вдруге оголосив тендер на реконструкцію парку "Наталка", розташований в Оболонському районі столиці. Роботи, що…

28 хв. ago

Кейт Міддлтон уперше з’явилася на публіці після завершення хіміотерапії

42-річна принцеса Уельська Кетрін разом із принцом Вільямом, королем Чарльзом і королевою Каміллою відвідала церкву…

37 хв. ago

Через повістку: відомий український блогер втік горами до Румунії (фото, відео)

Український блогер Паша Бумчик, напевно, надихнувшись вчинком свого колеги Олександра Волошина, втік з України. До цього…

46 хв. ago

Знесло до фундамента: супутник показав згарища після удару по другому складу під Торопцем

Внаслідок удару Сил оборони по 23 арсеналу Головного ракетно-артилерійського управління (ГРАУ) Міноборони РФ особливо сильно постраждали сховища,…

55 хв. ago