Амброзія – один із найненависніших алергенів. У період цвітіння цієї рослини багато українців мають проблеми зі здоров’ям. Про те, як дізнатися, що у вас алергія саме на амброзію, та вберегтися від її пилку, розповіла лікар-алерголог Ольга Колесникова.
Алергія, у тому числі й на пилок амброзії, часто передається у спадок. Якщо один з ваших батьків мучився ринітом або полінозом у серпні, коли зацвітає ця рослина, є 50-відсоткова ймовірність, що ви відчуватимете ті ж симптоми. Якщо алергію мають обидва батьки, то ризик збільшується до 80%, розповіла Ольга Колесникова виданню УНІАН.
Але все ж таки покладатися тільки на теорію ймовірності та власні відчуття не варто. Набагато краще здати АІех-тест, який розпізнає чутливість організму до 295 алергенів. На його основі вам можуть запропонувати методи лікування алергії.
Якщо ви поки не готові пройти курс терапії, то для початку просто обмежте контакт з алергеном у період цвітіння амброзії. Це зовсім не означає, що весь кінець літа вам слід просидіти вдома. Але уникати місць, де ця рослина зустрічається у великих кількостях, все ж таки варто.
Після повернення з вулиці прийміть душ, добре промийте ніс і очі. Пилок амброзії може потрапити до будинку через відкриті вікна. Частіше робіть вологе прибирання. Все це дозволить скоротити контакти з алергеном.
Другий спосіб полягає у використанні засобів, які допоможуть зменшити неприємні симптоми алергії. Є різні таблетки та спреї, які полегшують життя алергікам. Але перш ніж використовувати їх, проконсультуйтеся з фахівцями.
Третій спосіб найнадійніший, але тому найскладніший: ви можете пройти курс алерген специфічної імунотерапії. Фактично йдеться про щеплення, коли ін’єкціями до організму вводиться алерген, щоб імунна система людини до нього адаптувалася. Але цей процес може розтягнутися на кілька років, попереджає лікар-алерголог Ольга Колесникова.
Також вона застерігає громадян, які мають алергію на амброзію, від вживання в їжу трав’яного чаю, селери, а також динь та кавунів.
Кількість штрафів від ТЦК в Україні зростає. Людей викликають, оформлюють адміністративні протоколи й часто штрафують. Однак,…
Народний депутат Ніна Южаніна зазначила, що майже половина працездатних українців, які виїхали за кордон, не…
Часто водії, самі того не усвідомлюючи, наближають момент візиту до СТО. Здається, що поїздка на…
В Україні ціни на газ можуть зрости через рекордно низький рівень запасів у підземних сховищах.…
Існує багато способів втратити дані – від масових витоків інформації великих компанії до витончених схем…
На тлі інтерв’ю головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, який повідомив, що Збройні сили мають мобілізувати щомісяця 30 тисяч…