Зцілення кишківника необхідне для підтримання загального здоров’я, оскільки він відіграє важливу роль в усьому: від травлення та засвоєння їжі до імунітету та контролю настрою. Здоровий кишковий мікробіом необхідний для досягнення цієї рівноваги, тож включення певних продуктів до вашого раціону може значно покращити та зберегти здоров’я кишківника. Про це пише OnlyMyHealth.
За даними журналу “Поживні речовини”, ферментовані продукти є частиною раціону людини вже близько 10 000 років, і зараз їх різноманітність є значною. Ферментовані продукти чудово підходять для здоров’я кишечника, оскільки містять пробіотики, корисні бактерії, які допомагають заселити наш кишечник корисними для здоров’я мікробами. Тож додайте до свого раціону:
Клітковина є улюбленою їжею кишкових бактерій. Дотримання дієти, багатої на різноманітні джерела клітковини, може допомогти збільшити кількість корисних бактерій у кишечнику. До продуктів із високим вмістом клітковини належать:
Пребіотики — це види харчових волокон, які живлять корисні бактерії в кишечнику. Це допомагає кишковим бактеріям виробляти поживні речовини для клітин товстої кишки, що сприяє здоров’ю травної системи. До продуктів, багатих на пребіотики, належать:
Кістковий бульйон багатий на колаген та амінокислоти, такі як глютамін, які допомагають відновлювати кишкові бар’єри і підтримувати цілісність слизової оболонки кишківника. Вживання кісткового бульйону може бути корисним для людей із синдромом дірявого кишківника та іншими запальними захворюваннями кишківника.
Поліфеноли — рослинні сполуки, які приносять різну користь для здоров’я, включно зі зменшенням запалення, зниженням артеріального тиску та поліпшенням здоров’я кишківника. До продуктів із високим вмістом поліфенолів належать:
Жирна риба, така як лосось, скумбрія і сардини, багата на жирні кислоти омега-3, що може допомогти зменшити запалення, сприяючи здоров’ю кишечника. Омега-3 мають вирішальне значення для загального стану здоров’я, включно з когнітивними функціями та здоров’ям серця.
Імбир може допомогти стимулювати вироблення слини, жовчі та шлункових ферментів, що сприяють травленню, полегшуючи проходження їжі через шлунково-кишковий тракт. Це також корисно для заспокоєння шлунка і зменшення нудоти.
Незважаючи на те, що це не їжа, підтримання гідратації має вирішальне значення для слизової оболонки кишківника і балансу корисних бактерій у кишківнику. Намагайтеся випивати щонайменше 8-10 склянок води на день або більше, якщо ви ведете активний спосіб життя.
Золотий зливок із рекордною вагою 300 кілограмів був виготовлений у ОАЕ. Його внесли до Книги рекордів…
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у разі протестів на президентських виборах взимку 2025 року в…
У США дослідили офіційну урядову статистику смертності в аваріях і дійшли несподіваних результатів. Виявляється, фатальних…
Суд у Китаї анулював шлюб на вимогу чоловіка, який дізнався, що його дружина приховала історію…
У Києві викрили голову міжрайонної МСЕК, яка допомагала чоловікам отримати інвалідність. Правоохоронці повідомили їй про…
Майбутній король Норвегії – кронпринц Гокон – прокоментував арешт його пасинка Маріуса Хойбі – позашлюбного…