Багато українців їздять за кордон з різних причин – тимчасове проживання, відпочинок, робота та інше. З огляду на те, що часом потрапити до лікаря й отримати необхідні медичні препарати буває дуже складно, то громадяни України намагаються запастися ліками про запас, у зв’язку з цим виникає питання: “Чи можна провозити ліки через кордон?”
Річ у тім, що лікарські препарати можуть бути заборонені до вільного продажу в країні, куди ви прямуєте, тому на них можуть вимагати відповідні документи. В іншому разі їх можуть вилучити, а то й звинуватити невдалого туриста в контрабанді. У зв’язку з цим ми розбиралися, які ліки можна брати з собою за кордон.
Виявляється, не всі препарати, які можна вільно купити в Україні, можна вивозити з нашої країни. У такому разі цікаво, а які ліки можна перевозити через кордон.
Виявляється, список досить широкий, але кількість ліків має покривати лише ваші потреби.
Кожен турист може взяти з собою безрецептурні препарати, а саме:
Крім того, можна перевозити і рецептурні препарати, але на них потрібен чинний рецепт. До того ж, кількість ліків не повинна перевищувати, зазначену в рецепті.
Також можна перевозити БАДи, вітаміни та життєво необхідні препарати, наприклад, інсулін.
Українці часто обирають Польщу для роботи або як зручний пункт для відправки в подорожі. У зв’язку з цим важливо знати, які ліки можна перевозити через кордон.
Так, до Польщі можна ввозити тільки ліки, які не мають сильної дії – про них ми писали вище. Якщо є необхідність взяти з собою більш серйозні препарати, то, щоб уникнути проблем, потрібен рецепт.
У зв’язку з цим виникає запитання: “Чи можна провозити таблетки в ручній поклажі за кордон?”. Якщо ви плануєте скористатися літаком, то насамперед уважно вивчіть правила авікомпанії. Часто дозволяють узяти із собою на борт препарати, які знадобляться під час перельоту і в суворо необхідній кількості.
Щоб уникнути непорозумінь, потрібно попередити бортпровідника про наявність ліків. Якщо ж це заборонені в даній авіакомпанії для провезення в ручній поклажі ліки, наприклад, антибіотики, то необхідно мати із собою документи, що підтверджують необхідність їхнього вживання. Про такі документи ми написали нижче.
З ліками, які можна брати з собою за кордон, ми розібралися, але є препарати, з якими можуть виникнути проблеми. У цьому випадку виникає питання, а які ж ліки не можна перевозити через кордон.
У країни Європейського союзу заборонено ввозити препарати, у яких у складі є кодеїн або ефедрин. У зв’язку з цим рекомендується ретельно вивчати склад ліків, інакше їх конфіскують і випишуть штраф.
Якщо ж такі препарати є життєво необхідними і замінити їх нічим не можна, то під час перетину кордону їх потрібно задекларувати.
Щоб це зробити, варто підготувати такі документи:
Усі документи доведеться перекласти англійською мовою.
У лютому Головна санітарна інспекція (GUS) розпочне масштабну перевірку карток вакцинації дітей по всій Польщі.…
47-й президент США Дональд Трамп виступив із суворим попередженням на адресу Росії, погрожуючи ввести додаткові…
До селища Велика Новосілка Донецької області тепер можна потрапити лише пішки, оскільки на флангах є…
Військовослужбовець ЗСУ, адвокат та співзасновник громадської організації "Принцип" Масі Найєм вважає, що корупція в Україні…
У Греції мармурову статую жінки віком понад 2000 років було знайдено викинутою в сміттєвий мішок недалеко…
Цього зимового сезону довга трикотажна сукня стає справжнім must-have. Відмінне поєднання тепла, комфорту та елегантності…