Багато українців їздять за кордон з різних причин – тимчасове проживання, відпочинок, робота та інше. З огляду на те, що часом потрапити до лікаря й отримати необхідні медичні препарати буває дуже складно, то громадяни України намагаються запастися ліками про запас, у зв’язку з цим виникає питання: “Чи можна провозити ліки через кордон?”
Річ у тім, що лікарські препарати можуть бути заборонені до вільного продажу в країні, куди ви прямуєте, тому на них можуть вимагати відповідні документи. В іншому разі їх можуть вилучити, а то й звинуватити невдалого туриста в контрабанді. У зв’язку з цим ми розбиралися, які ліки можна брати з собою за кордон.
Виявляється, не всі препарати, які можна вільно купити в Україні, можна вивозити з нашої країни. У такому разі цікаво, а які ліки можна перевозити через кордон.
Виявляється, список досить широкий, але кількість ліків має покривати лише ваші потреби.
Кожен турист може взяти з собою безрецептурні препарати, а саме:
Крім того, можна перевозити і рецептурні препарати, але на них потрібен чинний рецепт. До того ж, кількість ліків не повинна перевищувати, зазначену в рецепті.
Також можна перевозити БАДи, вітаміни та життєво необхідні препарати, наприклад, інсулін.
Українці часто обирають Польщу для роботи або як зручний пункт для відправки в подорожі. У зв’язку з цим важливо знати, які ліки можна перевозити через кордон.
Так, до Польщі можна ввозити тільки ліки, які не мають сильної дії – про них ми писали вище. Якщо є необхідність взяти з собою більш серйозні препарати, то, щоб уникнути проблем, потрібен рецепт.
У зв’язку з цим виникає запитання: “Чи можна провозити таблетки в ручній поклажі за кордон?”. Якщо ви плануєте скористатися літаком, то насамперед уважно вивчіть правила авікомпанії. Часто дозволяють узяти із собою на борт препарати, які знадобляться під час перельоту і в суворо необхідній кількості.
Щоб уникнути непорозумінь, потрібно попередити бортпровідника про наявність ліків. Якщо ж це заборонені в даній авіакомпанії для провезення в ручній поклажі ліки, наприклад, антибіотики, то необхідно мати із собою документи, що підтверджують необхідність їхнього вживання. Про такі документи ми написали нижче.
З ліками, які можна брати з собою за кордон, ми розібралися, але є препарати, з якими можуть виникнути проблеми. У цьому випадку виникає питання, а які ж ліки не можна перевозити через кордон.
У країни Європейського союзу заборонено ввозити препарати, у яких у складі є кодеїн або ефедрин. У зв’язку з цим рекомендується ретельно вивчати склад ліків, інакше їх конфіскують і випишуть штраф.
Якщо ж такі препарати є життєво необхідними і замінити їх нічим не можна, то під час перетину кордону їх потрібно задекларувати.
Щоб це зробити, варто підготувати такі документи:
Усі документи доведеться перекласти англійською мовою.
Юнаку, який підозрюється у побитті 12-річної дівчинки у Білій Церкві на Київщині, обрано запобіжний захід у вигляді…
У лютому Головна санітарна інспекція Польщі (GUS) розпочне масштабну перевірку пунктів вакцинації. В рамках цієї…
Прадід Джареда Кушнера — зятя американського президента Дональда Трампа, народився у Підгайцях на Тернопільщині. Про це Суспільному розповів…
Французька балерина Вікторія Добервіль на початку січня 2025 року розмістила неймовірне відео з танцем у полярних льодах…
Сніданок часто вважається найважливішим прийомом їжі за день. Традиційні сніданки в різних країнах дуже сильно відрізняються…
Стало відомо, що син короля Чарльза не поїхав до Лондона на перший день судового розгляду…