Деякі люди ніколи не хворіли на COVID-19: що з ними не так

Учені з Великої Британії провели дослідження, в якому спеціально заразили коронавірусом групу добровольців, щоб зрозуміти, чому деякі люди жодного разу не хворіли на COVID-19, пише New Atlas.

Зазначається, що таке дослідження проводять уперше, і вчені сподіваються знайти новий метод створення ефективніших вакцин і методів лікування. Експеримент провели вчені з Університетського коледжу Лондона.

У рамках експерименту було відібрано 36 здорових, молодих людей, яких навмисно заразили вірусом SARS-CoV-2, помітивши його в слизову носа. Перед дослідженням добровольців перевірили на рис тяжкого перебігу хвороби, і тільки після цього дали мінімально можливу дозу SARS-CoV-2, яка все ще могла викликати хворобу.

“Такі дослідження дають нам змогу простежити за тим, що відбувається з моменту зараження людини, даючи змогу побачити імунну відповідь і тяжкість симптомів”, — каже дослідниця Шобана Баласінгам.

Після того, як добровольці були заражені вірусом, вчені почали стежити за клітинами їхньої крові та слизової оболонки носа. Таким чином дослідники побачили, що відбувається відразу після першого контакту з вірусом. Під час аналізу було зібрано дані з більш ніж 600 тис. окремих клітин.

Результати показали, що одразу ж після зараження активізувалися спеціальні імунні клітини слизової оболонки в крові, запальні лейкоцити зменшувалися. Роль останніх полягає в тому, щоб оточувати та знищувати патогенних загарбників.

Але у людей, чий організм одразу ж позбувся вірусу або ж тих, хто заразився, але уникнув самої хвороби, спостерігалася раніше небачена імунна відповідь.

Дослідники зафіксували високу активацію гена під назвою HLA-DQA2 — системи раннього оповіщення, яка попереджає клітини про присутність вірусу.

Також у людей, яких не бере коронавірус, спостерігалася швидша імунна відповідь у спеціальних клітинах носа, але повільніша реакція в клітинах крові.

У добровольців, які все ж заразилися COVID-19, назальна реакція на вірус починалася тільки через 5 днів хвороби.

Вчені вважають, що активація саме цих назальних клітин може бути вирішальним шляхом боротьби не тільки з COVID-19, а й іншими коронавірусами.

Ольга Степанова

Recent Posts

Огляд найдешевших країн для туристів: куди податися з малим бюджетом

В умовах зростаючих витрат на подорожі, багато хто вважає вартість авіаперельотів головною перепоною на шляху…

8 хв. ago

Ізраїль завдав серію авіаударів по південних районах Бейрута (відео)

У суботу, 6 жовтня, ізраїльські військові завдали п'ять авіаударів по південних околицях Бейрута. Офіційні ліванські…

17 хв. ago

Платити за труби доведеться навіть без опалення: чому так

Багато українців стикаються з неочікуваними витратами в своїх комунальних рахунках, і одним із найбільш дивних…

26 хв. ago

У Києві помітили багатоповерхівку, яка пливе Дніпром: хто дав дозвіл на “мандрівку”

Вдень 5 жовтня у Києві помітили незвичайну картину. По  Дніпру у межах столиці пливла багатоповерхівка. Ті, хто…

35 хв. ago

Чоловіки можуть видихнути: штраф за ВЛК скасують – кого торкнеться

Як правило, проходження військово-лікарської комісії є актуальним для військовозобов'язаних громадян, але не завжди це обов'язково…

46 хв. ago

Їжте квашену капусту якомога частіше і позбавтеся целюліту: чим ще корисний зимою смаколик

Квашена капуста має унікальний смак та великий вміст вітамінів, які так потрібні організму взимку. Сам…

55 хв. ago