Перше щеплення від туберкульозу, згідно з новим проєктом, дитина має отримати у перший день життя. Раніше це щеплення робили на третій-пʼятий день від народження малюка. Інфекціоніст Федір Лапій в коментарі «Главкому» пояснив, чому відбулися такі зміни та чому не варто турбуватися.
Так, відповідно до календаря, який буде чинним протягом 2025 року, вакцинація дітей БЦЖ передбачена після 48 годин від народження і до виписки стаціонару. «Принаймні, бажано це зробити до виписки», – зауважує Лапій.
За його словами, Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики запропонувала – і цю пропозицію підтримали багато медичних працівників – перенести на добу раніше: з 25-ї години життя дитини. Це відбулося для того, аби дати можливість провести вакцинацію на день раніше.
«Це не означає, що на другу добу життя всі діти будуть вакциновані. Просто ми збільшуємо коридор, протягом якого дитина може бути щеплена вакциною проти туберкульозу», – пояснив експерт.
Інфекціоніст наводить приклад інших країн, які використовують вакцину БЦЖ. Наприклад, у Польщі, або Литві, Латвії, Естонії, Румунії, як правило, вакцинація проводиться в першу добу життя дитини, і поєднується з щепленням проти гепатиту Б.
Федір Лапій наголошує, що в інструкції до вакцини БЦЖ, яка використовується в багатьох країнах, і яка була в Україні, вказано, що вона може бути введена в першу добу життя.
Українці, які мають статус "обмежено придатний", повинні актуалізувати його до 5 лютого 2025 року. Наразі…
Якщо вірити західним експертам, то в Україні існує проблема з рекрутингом до ЗСУ, адже середній…
Багато українців мають борги за комунальні послуги та не поспішають їх гасити. Яке ж покарання…
Українці, які не виїхали за кордон під час широкомасштабного вторгнення Росії, цілком толерантно ставляться до…
У Самборі на Львівщині Служба безпеки та кіберполіція викрила працівників філії Ощадбанку, які пограбували клієнтів…
Служба безпеки та ДБР викрили на Полтавщині масштабну схему ухилення від сплати податків до бюджету…