Чи правда, що у психопатів атрофоване відчуття страху: відповідає дослідник

Безстрашність психопатів – тема, яка викликає чимало суперечок та наукових досліджень. Однак, чи є ця безстрашність вродженою рисою, або ж результатом особливостей розвитку й виховання.

Видання Psychology Today розповіло, що на думку відомого дослідника Теодора Міллона, психопати не відчувають страху так, як інші люди. Вони не реагують на небезпеку чи покарання, це створює уявлення про їхню абсолютну безстрашність. 

Вроджена безстрашність

У 1957 році припустили, що психопатія має біологічні корені, які лежать у зниженому рівні вродженого страху, було зазначено, що виховання відіграє ключову роль у тому, як цей безстрашний темперамент проявляється у житті. Турботливі та уважні батьки можуть зменшити прояви агресії та безстрашності, тоді як суворі чи байдужі стилі виховання здатні посилити ці риси.

Від безстрашності до психопатії

Безстрашність у ранньому віці часто корелює з розвитком черствих і неемоційних рис. Такі діти мають проблеми поведінки, але правильне батьківське втручання може допомогти зменшити їхні прояви.

Цікаво, що гендерних відмінностей у майже не виявлено. Як хлопчики, так і дівчатка з безстрашним темпераментом демонструють подібну поведінку.

Нейронаука про страх

Мигдалеподібне тіло – частина мозку, відповідальна за обробку емоцій, зокрема страху, – у психопатів функціонує інакше. Психопати демонструють низьку тривожність та проблеми з обробкою емоційно-важливої інформації, наприклад, загрози.

Чи справді психопати безстрашні

Попри переконання багатьох, безстрашність психопатів – це не абсолютний факт. Їхня низька реакція на страх може бути результатом як біологічних факторів, так і виховання. Крім того, безстрашність не обов’язково означає відсутність страху у принципі. Деякі психопати можуть діяти рішуче не через повну безстрашність, а через відсутність емоційного зв’язку із загрозою.

Безстрашність психопатів залишається складною та багатогранною темою для вивчення. Вона має як нейрофізіологічні, так і соціально-психологічні корені. 

Можливо, ця тема видається дещо загадковою, але вона вкотре нагадує, наскільки важливу роль відіграють виховання, співчуття та науковий підхід у формуванні здорового суспільства.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Рекордний гонорар: скільки Усик заробить за реванш проти Ф’юрі

Олександр Усик 21 грудня зустрінеться із Тайсоном Ф'юрі в Ер-Ріяді. Стала відома сума загального гонорару…

3 хв. ago

ЄС починає штормити: хто з європейських лідерів вирушить до РФ скаржитися на Зеленського

Чим ближче до 1 січня 2025 року, коли Україна припинить транзит російського газу до Європи,…

11 хв. ago

Зеленський звільнив Кислицю з посади постпреда при ООН

Президент України Володимир Зеленський звільнив Сергія Кислицю з посади постійного представника України при Організації Об'єднаних Націй. Про…

18 хв. ago

На Святвечір у Києві буде дощ та мокрий сніг, – Укргідрометцентр

На Святвечір у Києві очікуються опади, а на Різдво вже буде сухо. Про це повідомляє Український гідрометцентр. За…

28 хв. ago

Генштаб ЗСУ вимагає від підрозділів ППО відправляти своїх людей у піхоту, – The Guardian

Виснажена і змучена українська армія все більше складається з літніх чоловіків. Дефіцит особового складу на…

37 хв. ago

Трамп може примусити Україну укласти мир з Росією – Financial Times

Європейські союзники та Україна наближаються до критичних тижнів перед інавгурацією Дональда Трампа, коли на кону стоять суверенітет…

46 хв. ago