Чи правда, що у психопатів атрофоване відчуття страху: відповідає дослідник

Безстрашність психопатів – тема, яка викликає чимало суперечок та наукових досліджень. Однак, чи є ця безстрашність вродженою рисою, або ж результатом особливостей розвитку й виховання.

Видання Psychology Today розповіло, що на думку відомого дослідника Теодора Міллона, психопати не відчувають страху так, як інші люди. Вони не реагують на небезпеку чи покарання, це створює уявлення про їхню абсолютну безстрашність. 

Вроджена безстрашність

У 1957 році припустили, що психопатія має біологічні корені, які лежать у зниженому рівні вродженого страху, було зазначено, що виховання відіграє ключову роль у тому, як цей безстрашний темперамент проявляється у житті. Турботливі та уважні батьки можуть зменшити прояви агресії та безстрашності, тоді як суворі чи байдужі стилі виховання здатні посилити ці риси.

Від безстрашності до психопатії

Безстрашність у ранньому віці часто корелює з розвитком черствих і неемоційних рис. Такі діти мають проблеми поведінки, але правильне батьківське втручання може допомогти зменшити їхні прояви.

Цікаво, що гендерних відмінностей у майже не виявлено. Як хлопчики, так і дівчатка з безстрашним темпераментом демонструють подібну поведінку.

Нейронаука про страх

Мигдалеподібне тіло – частина мозку, відповідальна за обробку емоцій, зокрема страху, – у психопатів функціонує інакше. Психопати демонструють низьку тривожність та проблеми з обробкою емоційно-важливої інформації, наприклад, загрози.

Чи справді психопати безстрашні

Попри переконання багатьох, безстрашність психопатів – це не абсолютний факт. Їхня низька реакція на страх може бути результатом як біологічних факторів, так і виховання. Крім того, безстрашність не обов’язково означає відсутність страху у принципі. Деякі психопати можуть діяти рішуче не через повну безстрашність, а через відсутність емоційного зв’язку із загрозою.

Безстрашність психопатів залишається складною та багатогранною темою для вивчення. Вона має як нейрофізіологічні, так і соціально-психологічні корені. 

Можливо, ця тема видається дещо загадковою, але вона вкотре нагадує, наскільки важливу роль відіграють виховання, співчуття та науковий підхід у формуванні здорового суспільства.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Башар Асад отримав черговий удар: цього разу від своєї дружини

Після падіння в Сирії режиму Башара Асада він втік до Росії із родиною. Втім повалення режиму…

3 хв. ago

Населення одного із найблагополучніших королівств Європи стрімко біднішає

За останні три роки ціни на продукти в Норвегії збільшилися на 33%. Багато сімей насилу зводять кінці…

11 хв. ago

Яка техніка тягне найбільше електроенергії: експерт назвав 5 приладів-“ненажер” у домі

Багато хто цікавиться способами зменшення рахунків за комунальні послуги. Серед побутових приладів є "ненажери", які збільшують…

8 години ago

Україна планує перехопити ініціативу на фронті: важливі подробиці від FT

Українська влада хоче перехопити ініціативу на фронті до інавгурації Дональда Трампа, щоб продемонструвати спроможність ЗСУ…

8 години ago

Відому російську телеведучу на смерть збила машина

Відома російська телеведуча Світлана Савицька загинула в дорожньо-транспортній пригоді в Парижі. За даними росЗМІ, два…

9 години ago

У США виявлено “інопланетну рослину”, яка не належить до жодного відомого виду

Учені виявили в штаті Юта скам'янілість "інопланетної рослини", яка не належить до жодної з відомих родин рослин…

9 години ago