Загальновідомо, що соціальні мережі вже не дуже добре впливають на наші почуття, самооцінку і сприйняття реальності. А постійне перебування в телефоні негативно впливає на продуктивність і ефективність, може порушити режим сну. Але, на думку експертів, залежність від технологій та екранів може спричинити й серйознішу проблему – розвиток цифрової деменції.
Цей термін запропонував нейробіолог Манфред Спітцер. Як повідомляє Psychology Today, вчений вважає, що цифрова деменція – це коли надмірне використання технологій, яке стосується не лише смартфонів, починає негативно впливати на когнітивні здібності. Це не деменція в прямому сенсі, але її називають так, тому що є деякі симптоми, схожі на симптоми цієї хвороби. Симптоми цієї хвороби: проблеми з пам’яттю, концентрацією уваги, зосередженістю та здатністю до навчання.
І ось на що слід звернути увагу: один із найяскравіших симптомів цифрової деменції пов’язаний з проблемами з пам’яттю.
Цифровій деменції можна запобігти, для цього необхідно боротися із залежністю від технологій та впроваджувати позитивні звички.
Дональд Трамп, який став переможцем на виборах у США, однозначно має певні "важелі, щоб вплинути на…
Домовитися з Путіним неможливо, тож президент Володимир Зеленський повинен мати план дій на випадок, якщо Україну примушуватимуть…
Опублікований документ містить перелік політичних убивств, скоєних російськими спецслужбами від початку 2000 року, коли до…
У Кремлі зростає напруга: Володимир Путін може стати мішенню для замаху. Причина – його небезпечні…
Джордж Уельський, спадкоємець британського престолу, має вишукані кулінарні вподобання, які відрізняють його від більшості дітей.…
Голлівуд знову дивує — тепер його заможна еліта не лише насолоджується розкішшю, а й інвестує…