Станете постійним “клієнтом” лікарень: генератори виявилися дуже небезпечними для здоров’я

Через постійні ракетні обстріли та, як наслідок, відсутність світла українці почали масово користуватися генераторами. Еколог Сергій Карлащук розповів у коментарі для руху “Чесно”, що їх вплив на довкілля та здоровʼя порівняно із транспортом може бути незначним, але масове одночасне використання може становити небезпеку.

Шумове навантаження

Шумове забруднення має накопичувальний ефект. Воно може активізувати вироблення адреналіну, кортизолу та норадреналіну, тобто гормонів стресу. Чим довше вони вироблятимуться, тим вища ймовірність виникнення фізіологічних проблем — підвищення тиску, хвороб серцево-судинної, травної, нервової та ендокринної систем. Також це може призвести до виникнення роздратування, безсоння та метаболічних проблем, погіршення розумової діяльності. Окрім цього, збільшується ризик розвитку депресії, тривожності, постстресових і посттравматичних розладів і т.д.

Звук, який перевищує 85 дБ, може спричинити тимчасову втрату чи зниження слуху, викликати дзвін у вухах та труднощі з розумінням мови.

Забруднення повітря

Вихлопні гази генераторів аналогічні до викидів автівок. Вони містять чадний та вуглекислий гази, оксиди азоту, вуглеводні, альдегіди, сажу та часточки дрібнодисперсного пилу.

Чадний газ становить особливу небезпеку, адже може призвести до гіпоксії — кисневого голодування. У легких випадках це може обернутися запамороченням, головним болем, шумом у вухах, задишкою, прискореним серцебиттям і нудотою, а у важких — судомами, втратою свідомості та навіть комою.

Також не слід вважати, що він становить небезпеку лише для мешканців нижніх поверхів житлових будинків. Чадний газ є легшим за повітря, тому він підіймається. Тож вікна слід закривати усім.

Сильна спека

Відсутність опадів лише допомагає накопиченню шкідливих речовин, які містяться у викидах генераторів. До того ж локальну температуру прилад, який постійно працює, може підняти ще більше, адже він також виділяє тепло.

Результатом сильної спеки для людей можуть бути панічні атаки, зниження здатності до навчання та запамʼятовування, розсіяність, дратівливість, агресивність.

Ольга Степанова

Recent Posts

Росія окупувала ще одне село в Донецькій області – DeepState

Загарбницькі війська Російської Федерації захопили українське селище Степанівка. Воно розташоване в Краматорському районі Донецької області, повідомляє у…

8 хв. ago

В Україні готують нововвведення для мобілізації

Заступник міністра оборони з питань цифровізації Катерина Чорногоренко розповіла, що планується внести правки до законодавства,…

20 хв. ago

Рустем Умєров заробив понад мільйон гривень: що відомо про зарплату міністра оборони

Міністр оборони України Рустем Умєров, який очолив відомство у вересні 2023 року, за січень–жовтень 2024…

27 хв. ago

Скандальний  закон про дрова: до кого можуть прийти з перевірками

Закон №9665, який посилює відповідальність за зберігання дров без документів, стосуватиметься лише тих, хто рубає та краде…

32 хв. ago

Вибори в США: хто переможе у президентських перегонах

Сьогодні, 5 листопада, у США відбуваються президентські вибори. Вирішальними стануть результати у кількох окремих "хитких"…

44 хв. ago

Штрафи за мову у школах: МОН роз’яснило новий законопроект про українізацію освіти

Законопроект №12086, який нещодавно було представлено у Верховній Раді, викликав резонанс в Україні. Він спрямований…

45 хв. ago