Учені вважають, що наступна пандемія буде спричинена вірусом грипу

На думку провідних учених, грип є збудником, який, найімовірніше, спровокує нову пандемію в найближчому майбутньому.

Як пише The Guardian, за результатами міжнародного дослідження, результати якого опублікують найближчими вихідними, 57 % провідних експертів у галузі хвороб вважають, що причиною наступного глобального спалаху смертельного інфекційного захворювання стане штам вірусу грипу.

За словами Йона Салмантона-Гарсії з Кельнського університету, який проводив дослідження, це твердження ґрунтується на результатах багаторічних досліджень, які показали, що вірус грипу постійно еволюціонує і мутує.

“Щозими грип з’являється. Ці спалахи можна назвати маленькими пандеміями. Вони більш-менш контролюються, тому що різні штами, які їх викликають, недостатньо вірулентні – але не обов’язково буде так завжди”, – каже він.

Як повідомляє The Guardian, подробиці дослідження, у якому взяли участь 187 провідних учених, буде представлено на конгресі Європейського товариства клінічної мікробіології та інфекційних захворювань (ESCMID) у Барселоні найближчими вихідними.

Водночас, на думку 21 % експертів, які взяли участь у дослідженні, наступною після грипу найвірогіднішою причиною пандемії може стати невідомий поки що науці вірус, що отримав назву Disease X. Вони вважають, що наступну пандемію спричинить поки що не ідентифікований мікроорганізм, який з’явиться несподівано, як вірус Sars-CoV-2, що спричинив Covid-19, коли він почав заражати людей 2019 року.

Деякі вчені, як і раніше, вважають, що вірус Sars-CoV-2, як і раніше, становить загрозу: 15% вчених, які брали участь у дослідженні, назвали його найімовірнішою причиною пандемії в найближчому майбутньому. Інші смертоносні мікроорганізми, як-от віруси Ласса, Ніпах, Ебола і Зіка, були віднесені до серйозних глобальних загроз лише 1-2 % респондентів.

Водночас науковці також зазначають, що вакцини проти багатьох штамів грипу, включно з H5N1, уже розроблено, на відміну від ситуації з Covid-19, коли вакцину доводилося розробляти з нуля.

Ольга Степанова

Recent Posts

Вже з 1 липня: українцям озвучили нові тарифи на газ

Українці заплатять за газ у липні за старим тарифом. Постачальники вирішили не переглядати вартість блакитного палива.…

7 хв. ago

Професор естонського університету шпигував на користь РФ: як його покарали

У Естонії до шести років та трьох місяців ув’язнення засудили В’ячеслава Морозова – професора у…

13 хв. ago

Електромобілі виявились не такими надійними, як здавалось: результати дослідження дивують

Електрокари вважають майбутнім автомобільної промисловості, проте нове дослідження виявило, що вони поки що значно поступаються…

19 хв. ago

“Стріляє і мчить”: чим новий РСЗВ GMARS відрізняється від HIMARS

США та Німеччина створили новітню ракетну систему залпового вогню (РСЗВ) GMARS, яка за один залп вистрілює більшу…

26 хв. ago

Зниження мобілізаційного віку до 25 років, ймовірно, не останнє, – нардеп Лозинський

Незважаючи на те, що в Україні зовсім недавно знизили мобілізаційний вік із 27 до 25…

33 хв. ago

Українцям не виплачуватимуть пенсії в червні: що потрібно знати

Громадяни, які виїхали з територій в окупації або із зони бойових дій, по-різному влаштовуються на…

41 хв. ago