Британські лікарі зробили революційний прорив у видаленні пухлин: що відомо

Медики у Британії вперше видалили пухлину головного мозку через очну ямку пацієнта. Унікальна операція дала шанс хворим, для яких рак раніше вважався неоперабельним.

Про це повідомляє The Guardian.

Рувімбо Кавія стала першою людиною у Британії, якій видалили пухлину мозку з кавернозного синусу – простору під мозком і за очима – за допомогою новаторського нового типу хірургічного втручання.

Відомо, що багато пухлин у цій частині мозку раніше вважалися неоперабельними або вимагали складної операції, яка включала видалення значної частини черепа і переміщення мозку, що може призвести до ускладнень, таких як судоми.

Однак хірурги з Лідської навчальної лікарні NHS першими у Великій Британії застосували ендоскопічний транс-орбітальний підхід під час операції, яка зайняла всього три години.

Відомо, що після проведення даної операції пацієнтка почала ходити того ж дня.

Як пройшла операція для пацієнтки

Першу менінгіому в жінки діагностували ще у 2023 році, після того, як вона почала страждати від сильних головних болів, а в жовтні того ж року у нього виявили другу менінгіому.

“Це був перший раз, коли мені робили операцію. У мене не було іншого виходу, як погодитися, тому що біль був занадто сильним… все, що мені було потрібно, це щоб її видалили”, – розповіла Кавія.

Медики в Лідсі проконсультувалися з експертами в Іспанії, які сказали, що вона буде хорошим кандидатом на цю нову операцію. Після чого в лютому 2024 року була проведена операція.

Жінка розповіла, що вже за кілька днів була вдома, і окрім “справді крихітного” шраму та двоїння в очах протягом кількох місяців, у неї не було жодних побічних ефектів.

Як проходила підготовка до операції

Фахівці в лікарні відпрацьовували операцію кілька разів, спочатку використовуючи 3D-моделі голови Кавії, а потім тренувались у лабораторії з трупами.

Нейрохірург Асім Шейх розповів, що завдяки даній операції медики навіть не торкаються мозку пацієнта, що робить втручання безпечнішим.

“Таким чином, ми навіть не торкаємося мозку. Це важкодоступна ділянка, а це дозволяє отримати прямий доступ без будь-якого компромісу щодо тиску на мозок”, – пояснив він.

Його колега щелепно-лицевий хірург Джітен Пармар розробив методику, в якій невелика частина зовнішньої стінки очної ямки була вирізана, щоб забезпечити більший доступ.

“Ми впровадили нову техніку, яка, на мою думку, є унікальною для Лідса, щоб зробити операцію набагато простішою… Операція була настільки добре відрепетирувана, що здавалося, ніби ми робили це вже 100 разів – так і повинно бути при використанні нової техніки”, – сказав він.

Романчук Микола

Recent Posts

В Україні виготовляли мікрочипи для російських ракет «Х-101», «Калібр», «Іскандер-К»

Служба безпеки України викрила цілу мережу підприємств, що займалися постачанням мікрочипів та електронних компонентів для…

7 хв. ago

Доступні авто з найкращими показниками безпеки: топ 2025 року

Вибір автомобіля у 2025 році стає дедалі складнішим через різноманіття моделей, технологій та рівня безпеки.…

15 хв. ago

Чи підпадають під мобілізацію чоловіки віком 50+: пояснення

У вересні 2024 року народний депутат Федір Веніславський заявив про існування правила, згідно з яким…

22 хв. ago

Нові правила субсидій: хто отримає пільги на комуналку у 2025 році

У 2025 році в Україні почне діяти оновлена система нарахування житлових субсидій і пільг на…

31 хв. ago

Скільки нових Ту-160 і Ту-22М3 з’явилось на озброєнні Росії: дані Defense Express

Зараз Росія не має можливості будувати нові бомбардувальники Ту-160 та Ту-22М3 з нуля. Натомість вона…

40 хв. ago

100 мільйонів щодня: таємниці збагачення еліти на тлі глобальної бідності

Статки найбагатших людей світу у 2024 році зростали з рекордною швидкістю – $5,7 мільярда на…

48 хв. ago