Магнітні бурі мають неприємну властивість не лише завдавати клопоту науковцям, а й дошкуляти пересічним громадянам, створюючи відчуття головного болю, втоми й неспокою. На найближчі три дні Центр прогнозування космічної погоди (SWPC) NOAA підготував прогноз, який допоможе зрозуміти, коли сонячна активність змусить вас втягувати голову в плечі й почуватися трохи не в своїй тарілці.
Вимірюється геомагнітна активність за шкалою від 0 до 9, що позначається планетарним К-індексом: 5 і вище – це сильна магнітна буря. Що це означає? Що більше К-індекс, то менше шансів спокійно пережити робочий день, особливо якщо ви маєте звичку відчувати кожен геомагнітний рух.
19 листопада
У вівторок, 19 листопада, Сонце вирішить дати трохи спокою, піднявши К-індекс лише до 3 (зелений рівень). Це означає, що на легкі магнітні бурі можна розраховувати, хоча справжніх потрясінь не передбачається. Метеочутливі люди можуть відчути певний дискомфорт, але решта – навряд чи.
20 листопада
У середу активність ще більше знизиться до К-індексу 2 (зелений рівень), що теж не викликає великих тривог. Якщо ви сподівалися на якісь події космічного масштабу, цей день залишиться для вас розчаруванням.
21 листопада
Четвер теж обіцяє стабільність із К-індексом 2. Тож спокійний день без сонячних «експериментів» вам гарантовано, якщо тільки у вас не запланована магнітна буря у вигляді наради на роботі.
Зверніть увагу, що ці прогнози можуть змінюватися, адже дослідники сонячної активності оновлюють дані кожні три години. Відтак, якщо ви відчули хвилю дискомфорту, перевірте свіжу інформацію у віджеті – можливо, Сонце передумало.
Магнітна буря – це явище, що виникає під впливом сонячних спалахів, коли заряджені частинки, ніби дрібні космічні розбишаки, мчать у різні боки, у тому числі до Землі. Коли вони досягають магнітосфери, виникає активність, відома як магнітні бурі. І що більше заряджених частинок долітає до Землі, то відчутнішими стають ці бурі для нас.
Щоб оцінити потужність магнітних бур, використовується К-індекс. Коливання на рівні К-індексу 1-4 не мають особливого впливу, але якщо значення перевищує 5, то вже варто серйозно замислитися про самопочуття. І так, що більший К-індекс, то більше шансів побачити проблеми у зв’язку та навіть побачити полярне сяйво, якщо, звісно, пощастить з місцем.
Магнітні бурі здатні змінювати атмосферний тиск, а це призводить до ряду симптомів, які відчувають чутливі до космічних змін люди. Головний біль, втома, занепокоєння – типові «привіти» від Сонця. Ліків від магнітних бур немає, але деякі поради допоможуть вам подолати їхні наслідки.
Цього тижня прогноз не обіцяє особливих космічних бур. Але пам’ятайте: сонячна активність, навіть коли майже непомітна, все одно нагадує, що життя на Землі – це завжди трохи про космос.
Відома американська ведуча Опра Вінфрі має незаперечну пристрасть до смачної їжі. Багато людей пам'ятають її…
Гіперзвукова зброя стала однією з найважливіших інновацій у військовій сфері у 2020 році, відкривши нові можливості…
Додаток "Резерв+" планують перетворити на загальноукраїнський рекрутинговий центр, щоб замінити ТЦК. Водночас про розформування ТЦК…
Владімір Путін затвердив нову ядерну доктрину Росії. після цього стало відомо, що у Росії масово…
Українським енергетикам потрібні тижні для повного відновлення електропостачання в Україні. Внаслідок останнього масштабного авіаудару росіян 17 листопада,…
Україні можуть запропонувати "часткове членство" в ЄС, тому що для повноцінного вступу до Євросоюзу необхідно…