На глобальному рівні кожна восьма людина страждає від ожиріння, що збільшує ризик розвитку діабету 2 типу, серцевих захворювань та деяких видів раку.
Коригування раціону є важливим кроком у боротьбі з ожирінням і запобіганні набору ваги. Це може включати зменшення калорійності, зміну режиму харчування та віддавання переваги здоровій їжі.
Але чи є одна методика схуднення ефективнішою за інші? У новому дослідженні вчені порівняли три методи схуднення, щоб визначити, який з них забезпечує найбільше зниження ваги:
Вчені проаналізували дані 29 клінічних досліджень з участю майже 2 500 людей.
Результати показали, що за 12 тижнів чи більше всі три методи призвели до схуднення на 1,4-1,8 кг.
Отже, якщо ви хочете схуднути, виберіть метод, який найкраще підходить для вашого способу життя.
Коли наш метаболізм не працює належним чином, організм не може ефективно реагувати на інсулін. Це може призвести до набору ваги, втоми і підвищити ризик хронічних захворювань, таких як діабет.
Їжа, що споживається пізніше протягом дня — з важкою вечерею та пізніми перекусами — може погіршувати функцію метаболізму. Це означає, що організм стає менш ефективним у перетворенні їжі на енергію, регулюванні рівня цукру в крові та зберіганні жиру.
З іншого боку, споживання калорій раніше протягом дня сприяє поліпшенню метаболічної функції.
Але це може не підходити всім. Люди з “вечірнім хронотипом”, тобто ті, хто пізно лягає спати і пізно прокидається, можуть мати менший успіх у схудненні, незалежно від методу.
Менша кількість прийомів їжі
Пропускання сніданку стало звичним, але чи заважає це схудненню? Чи краще великий сніданок і менша вечеря?
Порівняно з регулярними прийомами їжі (шість разів на день), прийом їжі лише два або три рази може бути більш ефективним для зниження ваги. Наше дослідження показало, що три прийоми їжі на день краще за шість.
Багато з нас їдять більше ніж 14 годин на день. Це може порушити природний ритм організму, що збільшує ризик діабету та інших захворювань.
Часове обмежене харчування передбачає споживання всіх калорій протягом шести-десяти годин на день. Це не стосується того, що і скільки ви їсте, а коли ви це робите.
У минулому лікарі вважали, що схуднення і запобігання набору ваги зводиться до рівня калорій “вхід/вихід”. Але тепер ми розуміємо, що розподіл калорій протягом дня, кількість прийомів їжі та час, коли ви їсте, також можуть впливати на метаболізм, вагу та здоров’я.
Виберіть метод, який найкраще підходить для вашого способу життя. Можливо, вам варто спробувати:
Це дозволить уникнути набору ваги, особливо при поліпшенні якості харчування.
Фахівці Міланського політехнічного університету виявили численні підземні ходи, розташовані під замком Сфорца. Про це повідомляє університет на своєму…
Безпека на дорозі - це не тільки дотримання правил дорожнього руху, а й контроль над…
17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…