Зморшки на нашій шкірі з’являються з низки причин, зокрема внаслідок старіння, впливу сонячних променів, куріння, недостатнього зволоження, міміки й пози під час сну. Дослідники підтвердили, що сон дійсно може залишати відбитки на нашому обличчі, і те, якими вони будуть, залежить від пози, в якій ми спимо, пише Science Alert.
Як правило, зморшки сну мають тимчасовий характер. Але з віком наша шкіра втрачає свою еластичність, внаслідок чого зморшки сну залишаються назавжди на нашому обличчі. На щастя, за словами команди вчених з Університету Квінсленду, є кілька речей, які ми можемо зробити, щоб звести зморшки до мінімуму.
Коли ми спимо на боці або животі, шкіра обличчя здавлюється і набагато сильніше, ніж ми можемо собі уявити. За словами дослідника-дерматолога Юсуфа Мохаммеда, коли ми спимо на боці або животі, сила тяжіння притискає наше обличчя до підлокітника, унаслідок чого шкіра сильно деформується: розтягується та стискається в усіх напрямках, коли ми рухаємося уві сні.
Що можна зробити
Учені радять зменшити зовнішні сили, що діють на наше обличчя під час сну. Для цього необхідно спати на спині або часто змінювати положення під час сну.
За словами наукового співробітника Інституту Фрейзера Хан Фана, насправді лікарі можуть визначити на якому боці ви спите, лише поглянувши на ваше обличчя. На молодому обличчі зморшки сну справді зникають після пробудження, однак у більш зрілому віці шкіра деформується, а її еластичність знижується. У результаті утворюються ідеальні умови для утворення і тривалої появи зморшок під час сну.
На характер і швидкість утворення зморшок уві сні впливають:
Вчені також виявили, що люди, які віддають перевагу спати на одному боці тіла, як правило, мають більш плоске обличчя на боці сну і більш помітні зморшки в цій ділянці.
Колаген та еластин є двома основними компонентами дерми шкіри — саме вони формують її структуру та підтримують еластичність. За словами експертів, додавання колагену в процедури з догляду за шкірою для підвищення еластичності дійсно може допомогти зменшити утворення зморшок.
Гіалуронова кислота є одним з найпоширеніших активних інгредієнтів кремів, гелів і лосьйонів для догляду за шкірою. Це природна молекула, що зустрічається в організмі людини, яка утримує колаген та еластин у нашій шкірі в правильній конфігурації. Вона також стимулює вироблення колагену, забезпечуючи зволоження. Простими словами, використання засобів з гіалуроновою кислотою може уповільнити утворення зморшок сну.
За словами Юсуфа Мохаммеда, шовкові наволочки справді можуть впливати на утворення зморшок, бо дають змогу нашій шкірі ковзати й рухатися, а не створюють тертя і тиск на одне місце. Експерти радять за можливості використовувати шовкові наволочки та простирадла, щоб захистити шкіру від зморшків сну.
Дослідження також показали, що подушки, призначені для зменшення механічної напруги під час сну, можуть запобігти деформації шкіри. Така подушка може бути корисною для уповільнення та запобігання утворенню певних зморшків на обличчі.
Крім того, вчені радять спати на спині та включити в розпорядок дня нічний догляд — це також допоможе захистити шкіру від утворення зморшок.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…