Руйнує наш мозок: дефіцит вітаміну D виявився небезпечнішим, ніж вважалося раніше

Дослідження вчених виявило потужний зв’язок між дефіцитом вітаміну D і депресією, відкривши ширший вплив цього вітаміну не лише на здоров’я кісток і загальний настрій. Дослідження, в якому взяли участь близько 4000 літніх людей в Ірландії, за якими ретельно слідкували протягом чотирьох років, показало, що в людей, які не мають достатньої кількості вітаміну D, на 75% частіше проявляються симптоми депресії. Ці результати свідчать про прямий вплив вітаміну D на роботу мозку, що потенційно може пов’язувати його з більш серйозними неврологічними захворюваннями, такими як хвороба Паркінсона і деменція, пише PsyBlog.

Доктор Роберт Бріггс, провідний дослідник, наголосив на значущості цієї наукової роботи, заявивши: “Це найбільше репрезентативне і найповніше дослідження ризику розвитку депресії та статусу вітаміну D у літніх людей, яке коли-небудь проводилося в Ірландії”. Він зазначив, що отримані результати можуть істотно вплинути на політику громадської охорони здоров’я, особливо на користь використання добавок вітаміну D як профілактичного заходу проти цього захворювання.

Ба більше, наслідки дефіциту вітаміну поширюються не тільки на літніх людей, стверджують учені. В іншому дослідженні було виявлено аналогічний зв’язок між низьким рівнем вітаміну D і посиленням депресивних симптомів у молодих жінок, особливо виражених у вигляді постійних негативних думок. Доктор Імон Лерд, співавтор дослідження, зазначив несподівану силу впливу вітаміну, навіть якщо враховувати інші змінні. Він підкреслив актуальність цих результатів для Ірландії, де дефіцит вітаміну D є вельми поширеним явищем, на що впливають як сезонні зміни, так і низький рівень споживання харчових добавок.

Ці дослідження свідчать, що вітамін D може відігравати вирішальну роль у психічному здоров’ї, коли йдеться не тільки про здоров’я кісток і зміну настрою. Вони також підтверджують важливість контролю рівня вітаміну D в межах рутинної оцінки стану здоров’я і вказують на потенційні переваги прийому добавок як простого, але ефективного втручання для зниження ризику розвитку депресії в різних вікових групах. Автори закликають переглянути роль вітаміну D у громадській охороні здоров’я, особливо в регіонах, де природне сонячне світло, основне джерело вітаміну D, часто обмежене.

Ольга Степанова

Recent Posts

Борги за комуналку: коли житло можуть забрати

У країні, де платіжки за комуналку часом схожі на якусь "катівню" для гаманця, питання «чи…

3 хв. ago

Пора відступати: під Кураховим ситуація стає критичною

На Донеччині, на Курахівському напрямку, українські підрозділи опинилися в напівоточенні, а тому командуванню варто ухвалити…

9 хв. ago

Ліквідовано сотні солдатів КНДР: наслідки удару Storm Shadow по Курщині

Внаслідок удару Storm Shadow по Курській області 20 листопада ліквідовано 500 північнокорейських солдатів, генерала Валерія…

33 хв. ago

Українські біженці у Чехії: податки перевищили витрати на підтримку

Українські біженці, які знайшли тимчасовий захист у Чехії, не лише адаптуються, а й активно підтримують…

40 хв. ago

Актуальні аксесуари для зимового гардеробу: Що обрати цього сезону

Зима – ідеальний час, щоб додати яскравих акцентів у свій гардероб за допомогою стильних аксесуарів.…

47 хв. ago

В Україні змінюють “заморожені” тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту

Державна служба статистики України повідомила про значне підвищення тарифів на комунальні послуги у період з…

59 хв. ago