Неврологи розробляють нові незвичайні методи, щоб розгадати саму суть сновидінь і їхній вплив на наші когнітивні функції та якість сну. Їхні наукові роботи показують, що сни не тільки формують наше сприйняття, а й можуть відігравати важливу роль в управлінні довгостроковими психічними захворюваннями. Цей новий погляд на речі дає змогу вченим говорити про потенційні терапевтичні можливості маніпулювання сновидіннями, зокрема, для поліпшення якості сну та зменшення кошмарів, а також лікування відхилень, пише Neuroscience News.
Клаудія Пікард-Деланд та її команда з Монреальського університету провели експерименти, які ставлять під сумнів традиційні методи оцінки сну за допомогою аналізу сновидінь. Неодноразово пробуджуючи учасників дослідження, вони вивчили суб’єктивний досвід сну і з’ясували, що сновидіння істотно впливають на сприйняття його якості. Результати їхнього дослідження показали, що учасники, які могли пригадати свої сни або відчували себе більш зануреними в них, відзначали глибший і міцніший сон. Цей висновок важливий для лікування таких захворювань, як безсоння, коли якість сну, що сприймається, може різко відрізнятися від виміряної.
На іншому фронті Саба Аль-Юссеф з Університету Сорбонни поглибила своє розуміння сновидінь за допомогою люцидних сновидців, які можуть свідомо маніпулювати своїми станами уві сні. Команда Аль-Юссеф використовувала цю здатність для дослідження нейронних процесів сновидінь, виявивши, що закриття очей уві сні не обов’язково призводить до зникнення візуальних образів. Це відкриття не тільки розширює розуміння мозку сновидця та його процесів, а й виокремлює корисність та унікальність люцидних сновидінь у психологічних дослідженнях.
Ці наукові висновки буде презентовано на конференції Cognitive Neuroscience Society 2024, де експерти наголосили на важливості розробки нових методик вивчення та маніпулювання сновидіннями. Кінцева мета полягає в тому, щоб використати ці знання для клінічного застосування, наприклад, для розроблення методів лікування, що змінюють зміст снів, щоб зменшити частоту та інтенсивність нічних кошмарів.
У Кремлі зростає напруга: Володимир Путін може стати мішенню для замаху. Причина – його небезпечні…
Джордж Уельський, спадкоємець британського престолу, має вишукані кулінарні вподобання, які відрізняють його від більшості дітей.…
Голлівуд знову дивує — тепер його заможна еліта не лише насолоджується розкішшю, а й інвестує…
На відомого американського репера P. Diddy, він же Шон Комбс, якого звинувачують у сексуальному насиллі, подали черговий…
Міжконтинентальна балістична ракета РФ, яка вдарила по Дніпру, не спричинила вибухів і руйнувань на землі. Про…
Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук нагородив медаллю "За особливі заслуги перед українським народом" болгарського політика та…