Непомітно змінюють нашу психіку: вчені дізналися, як сни впливають на наше здоров’я

Неврологи розробляють нові незвичайні методи, щоб розгадати саму суть сновидінь і їхній вплив на наші когнітивні функції та якість сну. Їхні наукові роботи показують, що сни не тільки формують наше сприйняття, а й можуть відігравати важливу роль в управлінні довгостроковими психічними захворюваннями. Цей новий погляд на речі дає змогу вченим говорити про потенційні терапевтичні можливості маніпулювання сновидіннями, зокрема, для поліпшення якості сну та зменшення кошмарів, а також лікування відхилень, пише Neuroscience News.

Клаудія Пікард-Деланд та її команда з Монреальського університету провели експерименти, які ставлять під сумнів традиційні методи оцінки сну за допомогою аналізу сновидінь. Неодноразово пробуджуючи учасників дослідження, вони вивчили суб’єктивний досвід сну і з’ясували, що сновидіння істотно впливають на сприйняття його якості. Результати їхнього дослідження показали, що учасники, які могли пригадати свої сни або відчували себе більш зануреними в них, відзначали глибший і міцніший сон. Цей висновок важливий для лікування таких захворювань, як безсоння, коли якість сну, що сприймається, може різко відрізнятися від виміряної.

На іншому фронті Саба Аль-Юссеф з Університету Сорбонни поглибила своє розуміння сновидінь за допомогою люцидних сновидців, які можуть свідомо маніпулювати своїми станами уві сні. Команда Аль-Юссеф використовувала цю здатність для дослідження нейронних процесів сновидінь, виявивши, що закриття очей уві сні не обов’язково призводить до зникнення візуальних образів. Це відкриття не тільки розширює розуміння мозку сновидця та його процесів, а й виокремлює корисність та унікальність люцидних сновидінь у психологічних дослідженнях.

Ці наукові висновки буде презентовано на конференції Cognitive Neuroscience Society 2024, де експерти наголосили на важливості розробки нових методик вивчення та маніпулювання сновидіннями. Кінцева мета полягає в тому, щоб використати ці знання для клінічного застосування, наприклад, для розроблення методів лікування, що змінюють зміст снів, щоб зменшити частоту та інтенсивність нічних кошмарів.

Ольга Степанова

Recent Posts

В Україні 22 травня запровадять графіки погодинних відключень світла

В Україні завтра, 22 травня, графіки погодинних відключень світла будуть діяти для промислових та побутових споживачів по…

2 хв. ago

Бронювання за гроші: Гетманцев розповів, які підприємства отримають право

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №11084 про «клуб білого бізнесу», який стосується податкових перевірок.…

13 хв. ago

У Кадирова погрожують захопити три українські міста

Командир чеченського спецназу "Ахмат" генерал-майор Апти Алаудінов погрожує захопити три українські міста – Миколаїв, Одесу…

24 хв. ago

“Обіймалися та були на ти”: новий міністр оборони РФ причетний до Пригожина та ПВК “Вагнер”

Новий міністр оборони РФ Андрій Бєлоусом дружив із нині покійним власником приватної військової компанії (ПВК)…

34 хв. ago

Жінка заробляє понад 250 000 гривень на місяць, вдаючи, що у неї зламані ноги

Британка заробляє 5 000 фунтів стерлінгів на місяць (понад 250 000 гривень), прикидаючись, що у…

43 хв. ago

У владі придумали, як мобілізувати працівників компаній, які працюють віддалено

В Україні під час мобілізації працівникам компаній, які працюють дистанційно або перебувають у відрядженні чи відпустці, роботодавець…

51 хв. ago