Як прожити довше: розкрито головні секрети довголіття

За даними звіту Оксфордського університету, у 1700-х роках людина в середньому в усьому світі доживала тільки до 30 років. Сьогодні низка факторів допомагає пояснити, чому ми живемо набагато довше, ніж раніше, і чому коли-небудь ми зможемо розраховувати на те, що проживемо ще довше, пише usatoday.com.

Згідно з попередніми офіційними даними, 2021 року людина у США в середньому проживала 76,1 року. Це число трохи знизилося, що пояснюється збільшенням смертності від хвороб серця, хронічних захворювань печінки та самогубств.

Зазначається, що тривалість життя варіюється від країни до країни, і сьогодні середня тривалість життя в усьому світі становить 73 роки. У деяких країнах вона вища.

Як стверджують науковці, на ці цифри найчастіше впливають генетика та особисті чинники способу життя, такі як вибір дієти та рівень активності.

Терапевт і геріатр Аміт Шах каже, що генетикою обумовлено 25% довголіття. Решта, за його словами, зводиться “до факторів, які перебувають під нашим контролем”.

Крім того, за словами фахівців, соціально-економічний статус також відіграє важливу роль у здоровому старінні та довголітті, причому найбільше страждають бідні райони з обмеженим доступом до охорони здоров’я.

Наукове дослідження щастя показало, що наявність міцних стосунків і регулярної людської взаємодії зрештою має вирішальний вплив як на якість життя, так і на його тривалість.

Таким чином, щоб прожити найдовше життя, важливо підтримувати значущі стосунки і відчувати, що наше існування має значення, пише видання.

“Я вважаю, що дуже важливо мати мету в житті – що б вона не значила для людини. Як сказав один із моїх пацієнтів-довгожителів: “Док, у вас має бути причина вставати вранці!”, – зазначив геріатр Аміт Шах.

При цьому лікар додав, що не менш важливо дотримуватися дієти, підтримувати здорову вагу, регулярно займатися фізичною активністю і знижувати ризик серцево-судинних захворювань.

Ольга Степанова

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

3 години ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

4 години ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

4 години ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

4 години ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

4 години ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

4 години ago