Століттями вчені намагаються розгадати секрет вічного життя або хоча б знайти те, що дасть змогу сповільнити старіння. Тепер вони, схоже, стали на крок ближче до того, щоб перемогти смерть: уряд США фінансує “шалене” дослідження з пересадки клітин мозку, що старіє, — їх планують замінити клітинами, вирощеними в лабораторії, пише Daily Mail.
Генетик доктор Жан Ебер отримав грант від Національних інститутів охорони здоров’я США (NIH) у розмірі 110 мільйонів доларів на розробку хірургічної операції, яка дасть змогу “перемогти смерть”. Процедура передбачає заміну пошкоджених або клітин мозку, що старіють, тканиною людських ембріонів, вирощених у лабораторії.
Передбачається, що в такий спосіб учені зможуть відновити хвору мозкову тканину за допомогою “нейронних” стовбурових клітин, вирощених у лабораторії. Зазначимо, що раніше цей метод уже продемонстрував перспективні результати в дослідженні на мишах.
Стовбурові клітини — “порожні клітини, що змінюють форму”, здатні трансформуватися в клітини будь-якої частини людського тіла. Вони також удосталь присутні в людських ембріонах, коли запліднена яйцеклітина росте, перетворюючись на складний організм. Саме використання цих клітин, по суті, і лежить в основі нового методу.
За словами співзасновника Longevity Biotech Fellowship Марка Хамалайнена, нова робота генетика цікава тим, що нам, по суті, не потрібне розуміння того, як працює старіння. Утім, далеко не всі дослідники сприйняли новий метод із захопленням. Деякі вчені вважають, що така процедура невиправдано серйозна для звичайного використання, а представники широкої громадськості та зовсім назвали її “диявольською”.
За словами самого доктора Ебера, його “функціональна заміна мозкової тканини” ще минулого року показала перші позитивні результати в експериментах із мишами. Саме результати цього дослідження спонукали американський уряд дати дозвіл на перехід до випробувань на приматах, перш ніж одного разу випробування продовжаться на людях.
Нагадаємо, що лабораторні миші з ураженням мозку пройшли процедуру, під час якої вчені ввели їм стовбурові клітини в мозок, що старіє. Стовбурові клітини вирощували за допомогою клітинної культури, яка передбачає виділення клітин з ембріона і поміщення їх у чашку Петрі з такими поживними речовинами, як вітаміни, амінокислоти, глюкоза і солі.
Результати попереднього дослідження на мишах показали, що пересаджені донорські мозкові клітини стали “електрофізіологічно активними”, активізувалися і взаємодіяли з мозком господаря-миші, навіть реагуючи на “візуальні стимули” протягом “одного місяця після трансплантації”. Простими словами, молоді клітини швидко дозрівали в спеціалізовані клітини, які були готові виконувати свою нову роль у мозку господаря.
За словами самого доктора Ебера, його проєкт є частиною життєвої мети вченого, а саме — безсмертя. Науковець зазначає, що ідея безсмертя цікавила його від самого дитинства, а тому в дорослому житті та науковій кар’єрі він зосередився на тому, щоб знайти спосіб зробити людський мозок безсмертним.
Українці, які опинилися в Польщі через повномасштабну війну, зможуть отримати тимчасовий документ, т.з. "сірий паспорт". Це…
В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…
На Харківщині планують посилити мобілізацію військовозобов'язаних, яка є обов'язковою під час дії воєнного стану в Україні.…
На тлі запуску Росією нової балістичної ракети, яку Путін назвав "Орєшніком", протягом останньої доби в…
Китайські вчені завершили перший етап будівництва найпотужнішої у світі центрифуги в Ханчжоу – амбітного проєкту, спрямованого…
Громадянин Британії здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, яке пов'язане з Україною. За це він отримав…