У Києві фіксують стрімкий ріст харчових отруєнь через аномальну спеку — випадків за останній тиждень побільшало втричі. Начальник головного управління Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан у коментарі “ТСН” поділився рекомендаціями, як не поповнити цю невтішну статистику.
В Україні не спадає нетипова спека, поєднана з відключення світла внаслідок обстрілів ЗС РФ. Деякі магазини не мають генераторів або намагаються економити на бензині. В результаті — їхні холодильники не здатні через знеструмлення підтримувати температуру, потрібну для зберігання харчів.
Рубан розповів, що у Києві фіксують 2-3 спалахи харчових отруєнь за тиждень. Минулого року цей показник становив 1.
Експерт радить звертати увагу на зовнішній вигляд товарів та температуру зберігання. У нормі продукти мають зберігатися при температурі від 6 до 8 градусів, а у торгових приміщеннях мають бути встановлені термометри.
Окрім того, українцям радять купувати продукти лише в офіційних місцях торгівлі та в разі виявлення порушень повідомляти в Держпродспоживслужбу. Якщо ж стало погано, Рубан рекомендує терміново звертатись за меддопомогою.
“Ми живемо в епоху вірусних інфекцій. А вірусна інфекція потребує зовсім іншого лікування, ніж бактеріальна. На минулому тижні нами було зафіксовано у Києві два групових захворювання, пов’язаних з норовірусом (кишкова інфекція, викликана вірусом Норфолк), де отруїлося понад 18 осіб, а ще спалах сальмонельозу у понад 8 осіб. Ці хвороби вимагають різних підходів у лікуванні та діагностиці. Тому звертатися до лікарів потрібно завчасно, щоб отримати правильне та якісне лікування”, — пояснив він.
Від отруєнь не застраховані навіть діти. Зокрема, у Києві зафіксували спалах сальмонельозу на підприємстві “Їжак”, яке обслуговує приватні дитсадки й літні табори при приватних школах. Фахівці виявили низку порушень — від відсутності документів до жахливих умов приготування.
Експерт радить їсти в умовах спеки більше фруктів та овочів, а також пити багато води — не солодкої.
“Щодо купівлі морозива, то його можна купувати, але уважно дивитися на стан упаковки. Якщо воно має вигляд повторного замороження, то його не слід купувати. Морозиво — це холодні жири, які впливають на шлунок не дуже корисно”, — додав він.
Рубан запевнив, що на столичних ринках працюють ветеринарно-санітарні лабораторії й проводять щоденні експертизи.
“Тому такі ринки безпечні для громадян, бо у кожного продавця є документи на товар. Якщо ж громадяни помітять якісь порушення санітарних норм, прохання звертатися до нас зі скаргами. Наприклад, нам надійшла скарга, що на Дарницькому ринку розвелося забагато мух. На місце мають виїхати з перевіркою наші інспектори”, — уточнив представник Держпродспоживслужби.
Водночас варто пам’ятати, що на ярмарках тимчасово заборонений продаж продуктів, які швидко псуються. Йдеться про м’ясо, молоко, сир, ковбасу, рибу. Натомість торговці можуть виставляти фрукти й овочі.
“Якщо ви побачите продаж м’яса чи інших тимчасово заборонених товарів, то обов’язково повідомляйте про таке. Наші інспектори виїдуть на місце для перевірки, а продавцям загрожують штрафи. Такі адміністративні порушення вже були виявлені у Голосіївському та Шевченківському районах”, — додав експерт.
Нагадаємо, 16 липня у Києві зафіксували високий рівень забрудненості атмосферного повітря. В області оголосили жовтий рівень небезпеки через дощ з градом.
Деякі українці ризикують у рази переплачувати за природний газ, навіть за мінімального споживання. У якому…
На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…
Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…
Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…
Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…