Шоколад, мармеладні ведмедики та інші солодощі часто стають причиною карієсу. Вважається, що у людей, які постійно їдять солодку їжу, бактеріальна флора в роті може необоротно змінитися і стати незбалансованою. Це може бути правдою, але деякі здорові продукти також є вбивцями зубної емалі, тому не варто їх недооцінювати. Про це пише Kukksi.
По суті, чим солодша і липкіша їжа, тим вона шкідливіша, тому мед або цукерки — не найкорисніший вибір. Але навіть здорова їжа може зашкодити вашим зубам, наприклад, лимони, ківі та ананаси, також руйнують зубну емаль, а особливо небезпечними можуть бути кислі продукти.
Дивно, але навіть салат може бути не зовсім корисним для зубів. Такі інгредієнти, як помідори або огірки, нешкідливі, проблема в заправці. Якщо заправка містить оцет, то він може пом’якшити зубну емаль. Однак поєднання кислих і солодких продуктів особливо небезпечне: якщо ви з’їсте салат, а потім що-небудь солодке, карієс може швидко поширитися.
Здебільшого вкрай шкідливі для зубів усі кислі продукти — до них належать фрукти, фруктові соки, безалкогольні та енергетичні напої. Якщо ви п’єте напій тривалий час, то дійсно можете розчинити зубну емаль. Кислоту також можна знайти в алкогольних напоях, таких як ігристе вино.
Зелені листові овочі, такі як шпинат, також можуть пошкодити зуби. Овочі, як правило, дуже корисні для здоров’я і для кісток, крім того, вони допомагають знизити кров’яний тиск. Однак шпинат і компанія також містять щавлеву кислоту, а це сприяє видаленню кальцію з поверхні зубів. Врятувати ситуацію може процес приготування, оскільки під час нього значно знижується вміст щавлевої кислоти, роблячи щавель нешкідливим для зубів.
Банани, сухофрукти, як-от фініки чи інжир, печиво та тістечка буквально прилипають до зубів і що довше вони залишаються в ротовій порожнині, то легше бактеріям розмножуватися. Вони можуть пошкодити зуби, тому після вживання слід ретельно прополоскати рот або почистити зуби.
Для більшості людей кава є обов’язковим ранковим ритуалом, проте напій, що містить кофеїн, може стати причиною зміни кольору зубів у довгостроковій перспективі. До слова, те ж саме стосується і чаю. Дубильні речовини також відкладаються на зубній емалі, що призводить до появи коричневих плям на зубах.
17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…
Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…
Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…