Чому спати на лівому боці безпечніше, ніж на правому: пояснення медика

Люди, які сплять на лівому боці, здоровіші та мають менше проблем із травленням, ніж ті, хто спить на правому боці чи на спині, стверджує гастроентеролог із медичного центру Cedars-Sinai у Лос-Анджелесі Алі Резаї. Про це повідомляє видання YourTango.

За словами медика, сон на спині не бажаний, якщо є проблеми з диханням, а сон на правому боці спричиняє розлади травлення. “Кілька досліджень показали, що сон на правому боці збільшує кількість епізодів кислотного рефлюксу та печії у порівнянні зі сном на лівому боці”, – стверджує Резаї.

Медик також повідомив, що на функцію травлення пыд час сну впливає і положення голови: “підняття узголів’я ліжка асоціюється з меншою кількістю епізодів рефлюксу”.

Як свідчать спостереження, каже Резаї, найкраща поза для сну – на лівому боці, адже у такому разі “ви, ймовірно, значно покращуєте своє здоров’я і, можливо, навіть рятуєте своє життя”.

У холістичній медицині лівий бік називають “домінуючим лімфатичним боком”, мовляв, коли людина спить на лівому боці, її тіло ефективніше фільтрує токсини через лімфатичні вузли. Сон у такому положенні також покращує кровообіг і допомагає мозку фільтрувати відходи. Причина, чому стільки переваг від сну на лівому боці, полягає в анатомії та розташуванні внутрішніх органів тіла, стверджує лікар.

Спати на лівому боці рекомендують зокрема людям з кислотним рефлюксом і ГЕРХ (гастроезофагеальною рефлюксною хворобою). Дослідження 2022 року показало: якщо спати на лівому боці – агресивна дія кислоти значно менша, а також швидше очищується стравохід. Також при такому положенні зміцнюється очисна система.

Тим часом сон на правому боці, на думку гастроентеролога Резаї, може призвести до уповільнення роботи систем організму, збільшує ймовірність смертельних захворювань, у тому числі хвороб серця.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

ЄС вирішив призупинити безвіз для грузинських дипломатів

Міністри звернулися до Європейської комісії, виконавчого органу блоку, з проханням внести пропозицію з цього питання…

6 години ago

Мобілізація з 18 років: українців терміново попередили

Зниження мобілізаційного віку в Україні не може бути продиктоване заявами чиновників Білого дому чи будь-кого…

6 години ago

Речі, які краще викинути до Нового року: що заважає щастю в оселі

Перед Новим роком багато хто робить генеральне прибирання вдома, але важливо не тільки очистити простір…

6 години ago

Штрафи можуть сягати понад 8 тисяч грн: В Україні готують нове покарання для водіїв

В Україні поки немає штрафів за їзду взимку на літній гумі, але законопроєкт із покараннями вже зареєстровано. Він…

6 години ago

“Нам таке не підходить”: постпредставник РФ в ООН Небензя видав нову заяву про “замороження” війни

Жодного "замороження" війни в Україні Росія не хоче. Про це сказав постпредставник Росії в ООН…

6 години ago

ЗСУ вийшли з оточення поблизу Курахового: що відомо про втрати

Українських військовослужбовців вивели з напівоточення, в якому вони опинилися південніше міста Курахове в Донецькій області,…

6 години ago