Чому спати на лівому боці безпечніше, ніж на правому: пояснення медика

Люди, які сплять на лівому боці, здоровіші та мають менше проблем із травленням, ніж ті, хто спить на правому боці чи на спині, стверджує гастроентеролог із медичного центру Cedars-Sinai у Лос-Анджелесі Алі Резаї. Про це повідомляє видання YourTango.

За словами медика, сон на спині не бажаний, якщо є проблеми з диханням, а сон на правому боці спричиняє розлади травлення. “Кілька досліджень показали, що сон на правому боці збільшує кількість епізодів кислотного рефлюксу та печії у порівнянні зі сном на лівому боці”, – стверджує Резаї.

Медик також повідомив, що на функцію травлення пыд час сну впливає і положення голови: “підняття узголів’я ліжка асоціюється з меншою кількістю епізодів рефлюксу”.

Як свідчать спостереження, каже Резаї, найкраща поза для сну – на лівому боці, адже у такому разі “ви, ймовірно, значно покращуєте своє здоров’я і, можливо, навіть рятуєте своє життя”.

У холістичній медицині лівий бік називають “домінуючим лімфатичним боком”, мовляв, коли людина спить на лівому боці, її тіло ефективніше фільтрує токсини через лімфатичні вузли. Сон у такому положенні також покращує кровообіг і допомагає мозку фільтрувати відходи. Причина, чому стільки переваг від сну на лівому боці, полягає в анатомії та розташуванні внутрішніх органів тіла, стверджує лікар.

Спати на лівому боці рекомендують зокрема людям з кислотним рефлюксом і ГЕРХ (гастроезофагеальною рефлюксною хворобою). Дослідження 2022 року показало: якщо спати на лівому боці – агресивна дія кислоти значно менша, а також швидше очищується стравохід. Також при такому положенні зміцнюється очисна система.

Тим часом сон на правому боці, на думку гастроентеролога Резаї, може призвести до уповільнення роботи систем організму, збільшує ймовірність смертельних захворювань, у тому числі хвороб серця.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Командири скаржаться, що мобілізація перетворилася на “клоунаду”

Мобілізація в Україні переживає непрості часи. Командири скаржаться, що за рік-півтора вона перетворилась на справжню…

7 хв. ago

Європейці назвали найбільш зіпсовані і недооцінені туристичні напрямки в Європі

Країни Європи користуються неабиякою популярністю серед туристів. Щороку їх відвідують мільйони людей, тож велика частина напрямків вже…

16 хв. ago

Якщо Росія зупинить війну, щоб відновити сили, то потім знову нападе на Україну, а не Європу — журналіст

Путін буде воювати проти України стільки часу, скільки йому будуть дозволяти економічні та людські ресурси. Якщо Росія вирішить…

24 хв. ago

Колекціонери полюють за українськими монетами: які можна продати за величезні гроші

Українські монети різних номіналів та років випуску можуть становити цінність для нумізматів. Іноді за рідкісні…

31 хв. ago

Зарплатні вже недостатньо: які умови диктує молодь на ринку праці

Ринок праці в Україні зазнає змін: роботодавці постійно шукають кадри, пропонуючи конкурентні зарплати та можливості для розвитку. Однак…

40 хв. ago

Як заощадити на електроенергії за допомогою холодильника: прості поради, про які забувають майже всі

Чи знаєте ви, що холодильник може споживати набагато більше енергії, ніж потрібно? Причому причина не…

49 хв. ago